Автоспорт

День в історії: нездійснений перехід Проста до Ligier

Дата: 27 Січня 2020
Автор: Андрій Іванов

Наприкінці січні 1992 року звільнений з Ferrari триразовий чемпіон Ф1 Ален Прост отримав запрошення від команди Liger провести наступний сезон разом.

 

Сезон 1991 приніс Алену Просту лише розчарування. Якщо рік до того він змагався за чемпіонський титул, то тепер його Ferrari була абсолютно не конкурентоспроможною і не могла боротися не тільки з McLaren і Williams, а й навіть із Benetton.

 

Прост, який був лідером команди, за весь сезон спромігся лише п’ять разів піднятися на подіум – і жодного разу на верхню сходинку. Збентежений такими невдачами француз не стримував слів на адресу свого незграбного боліда та горе-інженерів Скудерії. Це призвело до несподіваних наслідків – новоспечений керівник команди Чезаре Фьоріо розірвав угоду з чемпіоном, не дочекавшись завершення сезону – перед останнім етапом в Аделаїді.

З огляду на те, що штат пілотів у топ-командах на 1992 рік був вже укомплектований, Прост опинився перед перспективою бути викинутим за борт Формули 1.

 

Але надія на порятунок надійшла від земляків. Французька команда Ligier, яка колись мала чемпіонські амбіції, проте останні роки проводила ближче до аутсайдерів, аніж до лідерів, змогла отримати двигуни Renault – майже заводські і майже найкращі на той час у чемпіонаті.

Звісно, болід Ligier JS37 не був шедевром гоночного мистецтва, але з огляду на те, що у 1991-му Найджел Менселл на Williams з таким же мотором змагався за титул із Айртоном Сенною, комбінація Прост-Renault нехай навіть на посередній машині була здатна на сюрприз.

 

Ligier запропонувала однорічний контракт 36-річному гонщику. І перед тим, як підписати угоду, Прост взяв участь у передсезонних тестах команди на Поль Рікар.

 

Невідомо, що саме не сподобалося Алену, але зрештою, після недовгих роздумів він обрав за краще взяти однорічну відпустку. Наступного сезону він вже вдягнув форму Williams і виграв свій останній – четвертий – чемпіонський титул, після чого залишив Формулу 1 назавжди, принаймні, як гонщик.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

У Ф1 провели тести без «грілок»

Формула 1 готується до переходу на нові шини, разом із якими мають менше застосовувати...

Детальніше

Формула 1 у 2022 році: перші тізери болідів

Формула 1 починає сезон 2022 року й команди вже опублікували перші зображення болідів 2022...

Детальніше

Ферстаппен отримав Кубок чемпіона Ф1, а Хемілтон став «Людиною року»

FIA провела традиційне нагородження за підсумками гоночного сезону 2021 року й нагородила всіх...

Детальніше