Автоспорт

Ferrari уникла покарання за двигуни 2019 року

Дата: 29 Лютого 2020
Автор: Роман Галімон

Команда Ferrari не буде оштрафована за «нелегальність» своїх двигунів у сезоні Ф1 2019 року, адже підписала «секретну» угоду з FIA.

 

Після літньої перерви сезону Ф1 2019 року багато хто помітив, що боліди Ferrari сильно додали у максимальній швидкості й це підтвердили шість поспіль здобутих поулів гонщиками Скудерії.

 

Деякі команди, зокрема Red Bull, почали скаржитися в FIA, аби було проведено розслідування щодо легальності двигунів Ferrari. Були підозри, що інженери з Маранелло змогли якимось чином обійти датчики FIA та додавати в певні моменти паливо до двигуна й підвищувати його потужність, хоча сукупні витрати пального під кінець гонки були у нормі.

 

У підсумку FIA після Гран Прі Бразилії вилучила паливні системи на трьох болідах (з різними моторами) та провела розслідування, яке нічого не виявило. І про це було повідомлено ще перед фінальним етапом Ф1 2019 року.

 

Проте тепер, FIA перед початком сезону 2020 року випустила ще один прес-реліз:

 

«FIA оголошує, що після ретельного розслідування федерація завершила аналіз того, як працює силова установка на боліді Формули 1 Ferrari, та уклала з командою угоду.

 

Деталі цієї угоди будуть відомі лише двом залученим сторонам. FIA та Scuderia Ferrari домовилися про певну кількість зобов’язань у технічній сфері.

 

Ці зобов’язання дозволять поліпшити контроль за силовими установками в Формулі 1 у майбутніх сезонах, допоможуть FIA в інших регуляторних обов’язках, що стосуються Формули 1, а також в дослідженнях викидів вуглекислого газу і видах палива, розроблених з урахуванням екологічних норм».

 

Багато хто називає цю угоду – досудовим компромісом, який дозволив Ferrari не втратити обличчя, а FIA отримати додаткові кошти на дослідження. Здається, ціною для Скудерії стане те, що вона вже не буде говорити про вихід із Формули 1 та застосовувати право вето на новий регламент.

 

Цей прес-реліз може стати кінцем історії про «нелегальність» двигунів Ferrari у 2019 році, але й може й збільшити критику в бік Ferrari та FIA.

 

Принаймні, до Гран Прі Австралії навряд стануться суттєві зміни. А ось вже в Мельбурні стане зрозуміло – наскільки буде повільною Ferrari у порівнянні з 2019 роком. Якщо червоні боліди будуть суттєво повільними, тобто «нелегальні» двигуни дійсно давали суттєвий ефект минулого сезону, то деякі команди можуть оскаржити всі виступи Скудерії у 2019 році й отримати додаткові призові.

 

Хоча, можливо, Liberty Media зможе домовитись з усіма командами та запропонувати нові умови розподілу доходів, якщо вони підпишуть Договір Згоди на 2021-2026 роки.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Ferrari не слід міняти Феттеля на Хемілтона – Масса

Для Ferrari буде помилкою запросити Льюїса Хемілтона в напарники до Шарля Леклера, вважає...

Детальніше

Бергер намагався перетягти Баттона до перегонів DTM

Очільник гоночної серії DTM Герхард Бергер розповів, що Дженсон Баттон виявив зацікавленість...

Детальніше

Вольфф зібрався до Aston Martin?

Останнім часом поширюються припущення, що керівник команди Mercedes Тото Вольфф планує перейти...

Детальніше