Автоспорт

У Формулі 1 можуть зникнути моторхоуми

Дата: 9 Лютого 2020
Автор: Роман Галімон

Керівництво Формули 1 розглядає можливість відмови від моторхоумів, які команди привозять на європейські Гран Прі.

 

«Будинки на колесах» вже давно перетворились на «палаци на колесах» і  стали важливою складовою іміджу команди та Ф1. Туди запрошують гостей та спонсорів, а гонщики можуть перепочити там всередині у своїх кімнатах.

 

Проте все може змінитися, якщо власники Ф1 вирішать створити на трасах, які приймають етапи Гран Прі, обов’язкові споруди, що й будуть виконувати роль моторхоумів.

 

До речі, на заокеанських етапах команди так й роблять, бо там їм надаються так звані стаціонарні будинки. В Європі ж команди встигають перевозити ці домівки вантажівками, й на думку керівників Ф1 при цьому в атмосферу виділяється занадто багато викидів.

 

Виконавчий директор Ф1 Росс Брон розповів, що зараз серія вивчає загальну логістику пересування всіх команди, й моторхоумів зокрема.

 

«Мої підлеглі активно вивчають наявні можливості з використання ефективніших видів транспорту, – розповів Брон журналістам. – Наприклад, можна більш активно використовувати перевезення водою, адже в цьому випадку природі наноситься менша шкода. Ми ретельно вивчаємо логістику, щоб знизити такі викиди.

 

До того ж, є моторхоуми. Ось дивіться: на 15-ти гонках команди користуються тим, що приготовлено для них на місцях – і ніхто особливо не скаржиться. Але потім, наприклад, в Монцу всі везуть ці палаци, для яких потрібно безліч вантажівок. Тому в майбутньому ми хотіли б бачити конструкції, які будуть простіше в плані перевезення і не зажадають таких витрат, пов’язаних із забрудненням повітря».

 

Раніше у нових власників Ф1 була ідея проводити етапи Ф1 за часовими поясами, аби не було стрибків з Європи до Канади, а потім назад в Європу. Проте зараз про упорядкування етапів ніхто не говорить.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Катару: Хемілтон виграв першу гонку Ф1 на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон виграв перший в історії Гран Прі Катару та зменшив відставання...

Детальніше

Ферстаппен та Боттас отримали штрафи на старті Гран Прі Катару

Макс Ферстаппен та Валттері Боттас втратять місця на стартовій решітці Гран Прі Катару...

Детальніше

Гран Прі Катару: Хемілтон здобув перший поул на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найшвидшим у кваліфікації Гран Прі Катару та здобув свій...

Детальніше