Гран Прі Португалії: Боттас став кращим у першій практиці

Льюїс Хемілтон
Дата: 23 Жовтня 2020
Автор: Роман Галімон

Пілот Mercedes Валттері Боттас випередив свого напарника Льюїса Хемілтона у першій практиці Ф1 на трасі в Портімані.

Формула 1 вперше приїхала  на Міжнародний автодром Алгарве, проте від цього перестановки у пелетоні не сталося: пілоти Mercedes зайняли перші місця в протоколі, а третім став Макс Ферстаппен.

Більшу частину півторагодинного тренування гонщики їздили на шинах Hard, і лише в фінальні півгодини поступово перейшли на Medium. Льюїс Хемілтон став найкращим на жорсткому складі, проте на м’якому протокол очолив Валттері Боттас – 1:18.410.

Хемілтон поступився 0,339 секунди лідеру тренувань, а Ферстаппен – 0,781 с (на Hard). При цьому нідерландця розвернуло початку тренування, через що він втратив час на перевірку машини в боксах.

Шарль Леклер поступився не так вже й багато, коли їхав у темпі Mercedes на жорстких сліках. Проте після переходу на Medium, його відставання збільшилось й стало 0,899 секунди.

У секунді від Боттаса також опинився Алекс Албон, а Карлос Сайнс, який став лідером за дистанції (42 кола) замкнув топ-6.

Серхіо Перес вже був набагато далі в 1,5 секундах, а Себастьян Феттель опинився «традиційно» за межею десятки.

В цілому сесія минула без зупинок, хоча гонщики регулярно розвертали боліди й виїжджали в гравій. Всі боліди залишились цілими, проте наприкінці сесії машина Естебана Окона повернулась у бокси з клубами диму.