Автоспорт

Гран Прі Португалії: Хемілтон перевершив рекорд Шумахера

Дата: 25 Жовтня 2020
Автор: Роман Галімон

Гонщик Mercedes виграв гонку Гран Прі Португалії та здобув 92-у перемогу в кар’єрі Ф1, чим перевершив рекорд Міхаеля Шумахера.

 

Перед стартом стало відомо, що прогноз погоди правдиво призначив дощ й вже на розігрівальному колі були помітні перші краплі.
На старті Хемілтон спокійно пішов у відрив, а Ферстаппен обійшов Боттаса, проте лише на кілька поворотів. Фін незабаром повернув собі другу позицію, а нідерландця почав атакувати й пройшов Перес. Майже пройшов.

 

Болід Red Bull підчепив заднє ліве колесо Racing Point й відправив мексиканця на узбіччя.

Далі дощ посилився й Хемілтон, який стартував на Medium, почав втрачати зчеплення або впевненість у машині й просто пропустив Боттаса вперед, а потім й Сайнса.

 

Проте Сайнсу цього було мало й він вирішив скористатися «невпевненістю» Мерседесів й вивів свій McLaren в лідери гонки (до речі, вдруге цього сезону).

 

Однак, дощ не посилився й траса почала покращуватись, як швидкість Боттаса та Хемілтона.

Вже до 8-го кола Сайнса посунули на четверте місце, а в топ-3 увійшли Боттас, Хемілтон та Ферстаппен.

 

Варто відмітити й стартовий прорив Райкконена, який просто влетів на деякий час на шосте місце, скориставшись дощем та розворотом Переса. При старті з 16-го місця, відіграти 10 місць на старті – це солідний темп для Alfa Romeo. Проте й Кімі теж не прогадав, адже стартував на Soft (єдиний у другій десятці).

 

Згодом гонщики на Soft почали страждати від деградації шин й цим, звісно, скористалися ті, хто стартував на Medium.

 

Сайнс (на Soft) поступився своєю позицією Леклеру на Medium, а Ферстаппен до 15 кола вже програвав 10 секунд лідеру й жалівся на «мертву» ліву передню гуму.

На 19-му колі Стролл спробував обігнати Норріса після довгої стартової прямої, але гонщики не поділили поворот й обидва пошкодили аеродинамічні елементи, а канадець ще й шини. Після позапланового піт-стопа, обидва стали останніми в пелотоні, а Стролл ще й отримав п’ятисекундний штраф.

 

Вже колом пізніше Хемілтон в тому ж місці обійшов за допомогою DRS Боттаса й почав відриватися.

 

Ферстаппен першим із топ-3 пішов у бокси на 24 колі й перейшов на Medium. В той час, як Феттель на 28-му колі взув свою Ferrari у Hard, як Стролл й Норріс до цього.

 

Всередині гонки стюарди почали «роздавати» штрафи й за порушення меж треку. За одне порушення було попередження, за два чорно-білий прапор, за три – «5 секунд». Першою жертвою став – Стролл, чим забезпечив собі вже 10-секундний загальний штраф. Пізніше «5 секунд» отримали Грожан й Квят.

 

На 35-му колі Перес зміг повернутися у топ-5 після видовищної боротьби за місце з Оком. В цей же час Леклер перейшов на шини Hard та опинився лише в трьох секундах перед мексиканцем.
Лідер гонки Хемілтон заїхав у бокси на 41-му колі й отримав Hard й Боттас просив команду поставити йому Soft, але  все одно побачив на своєму боліді «білі» шини.

 

Після цього відрив британця почав лише збільшуватись й у топ-4 вже не відбулось змін до фінішу: Хемілтон, Боттас, Ферстаппен та Леклер.

 

Проте Окон, який протримався на Medium до 54 кола без піт-стопа все ж був змушений змінити гуму й цим дозволив повернутися на 5-е місце Пересу. На відміну від свого напарника, Стролл завершив свою гонку в боксах, де зупинився через отримані пошкодження.

Окон після виїзду з боксів став восьмим й очолив щільну групу з пілотів: Ріккардо, Феттель та Райкконен, які розіграли між собою останні місця. Однак боротьби в цій групі не вийшло, особливо після помилки Феттеля, який втратив шанс випередити Ріккардо.

 

Перед Оконом же на останніх колах почалась справжня боротьба за 5-е місце. Перес на Soft почав втрачати темп й Гаслі з другої спроби обійшов гонщика Racing Point, як Сайнс зробив це ж колом пізніше.

 

Хемілтон же довів гонку до переможного фінішу й здобув 92-у перемогу в кар’єрі Ф1, чим перевершив рекорд Міхаеля Шумахера й встановив новий.

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Red Bull представила болід сезону 2021 року

Команда Red Bull представила машину для сезону Ф1 2021 року в доволі скромному...

Детальніше

Alfa Romeo представила болід Ф1 для сезону-2021

Швейцарська команда Sauber, що наразі виступає під брендом Alfa Romeo, стала першою командою Ф1,...

Детальніше

AlphaTauri представила «новий» болід для сезону 2021

AlphaTauri слала другою командою Формули 1, яка провела презентацію боліда для сезону 2021...

Детальніше