Автоспорт

Хорнер підтримав «клонування» болідів Ф1

Дата: 23 Лютого 2020
Автор: Роман Галімон

Сезон Ф1 починається, як завжди, з обговорення того, яка команда найвдаліше скопіювала рішення іншої. Іноді й лідери не залишаються осторонь цих процесів.

 

Найпомітнішим клоном став другий (та останній) за історію болід Racing Point, яка взяла у команди Mercedes, здається, максимальну кількість дозволених для купівлі запчастин.

 

Команда з Сільверстоуна вже давно купує двигуни, коробки передач та задню підвіску у своїх колег з Бреклі, проте цього року вони вирішили скопіювати й передню аеродинаміку. Все, зрозуміло, для того, аби задня частина боліда працювала ефективніше.

 

Це можна гарно допомогти на початку сезону, але пізніше команді доведеться самій розвивати аеропакет, аби не відкотитися в хвіст пелотону.

 

Проте це на разі може зробити дуже конкурентну стартову решітку на початку сезону й керівник команди Red Bull Racing Крістіан Хорнер підтримує такі процеси «клонування» рішень.

 

«Я вважаю, що така співпраця має сенс, – цитує Хорнер видання Motorsport.com. – Інакше як команди на зразок AlphaTauri, Racing Point, Haas і навіть Sauber зможуть боротися, якщо не зможуть купувати підвіску і коробку передач? Самостійні розробки і дослідження вимагатимуть від них величезних ресурсів.

 

Звичайно, деякі команди зайшли в клонуванні далеко, але поки це відповідає правилам, я не бачу проблем. Для Liberty це робить чемпіонат конкурентнішим, для команд підвищує доступність Ф1. Звичайно, ми не хочемо, щоб всі десять машин виглядали однаково, але деякі елементи, на кшталт підвіски й коробки передач, можна переносити з машини на машину. Це має сенс».

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

У Ф1 провели тести без «грілок»

Формула 1 готується до переходу на нові шини, разом із якими мають менше застосовувати...

Детальніше

Формула 1 у 2022 році: перші тізери болідів

Формула 1 починає сезон 2022 року й команди вже опублікували перші зображення болідів 2022...

Детальніше

Ферстаппен отримав Кубок чемпіона Ф1, а Хемілтон став «Людиною року»

FIA провела традиційне нагородження за підсумками гоночного сезону 2021 року й нагородила всіх...

Детальніше