Автоспорт

Команда Williams позичила 50 млн фунтів у батька гонщика

Дата: 11 Квітня 2020
Автор: Роман Галімон

Команда Williams F1 була змушена позичити 50 мільйонів фунтів стерлінгів (61,5 млн доларів) у Майкла Латіфі, який є батьком нового пілота команди.

 

Як стверджує видання Pitpass документи щодо позики Williams Grand Prix Engineering Ltd були оформлені минулого тижня. Відповідно до цієї позики команда надала у заставу всі історичні машини, які оцінюються в 20 млн. фунтів стерлінгів (24,6 млн. дол. США), та землю й будівлі – 30,7 млн. фунтів стерлінгів (37,7 млн. дол. США).

 

Цікаво, що команда була вимушена взяти нову позику, аби рефінансувати іншу в 40 мільйонів фунтів стерлінгів, яку отримала від банку HSBC у 2015 році, що також була забезпечена активами компанії.

 

Звісно, лише фінансові експерти можуть дати оцінку стану команди Williams, але вочевидь, колектив Френка Вільямса зараз переживає не найлегші часи. І як дехто у Ф1 припускав, цього року можна очікувати банкрутства однієї чи декількох команд.

 

З іншого боку, для Латіфі це не перше інвестування у Ф1: у 2018 році від придбав 10% акцій компанії McLaren, але тоді заплатив 203,1 млн фунтів (249,8 млн доларів). Тепер в разі, якщо Williams не зможе виплатити позику, родина Латіфі може отримати повний контроль над командою.

 

Водночас, варто розуміти, що 50 мільйонів фунтів стерлінгів це навіть менше половини бюджетного ліміту, який затверджений у Ф1 на рівні 150 мільйонів доларів (118,6 мільйонів фунтів стерлінгів). Але правила стосовно стелі бюджету мали вступити в силу лише у 2021 році.

 

Фактично, кредит надається канадським консорціумом Latrus Racing Corp., яким керує Латіфі. Проте основний бізнес для Латіфі – це харчова компанія Sofina, котра мала дохід минулого року у 292 млн. доларів та має оберти у приблизно 2 мільярди доларів.

 

А ось у Williams не все так добре: за 2018 та 2019 роки команда отримала збитки у розмірі 20,9 млн фунтів (25,7 мільйонів доларів) при доході 77,8 мільйона фунтів (95,6 мільйонів доларів).

 

Легендарна команда навіть спробувала раніше вивести свої акції на біржу, але це не врятувало команду від збитків.

 

Поки 52,3% акцій належить серу Френк Вільямсу, який й створив команду у 1977 році, але якщо команда фінішує знову на останньому місці, як у попередні роки, це загрожує відсутністю призових грошей від Ф1 й банкрутству команди.

 

Можливо, тоді появиться нова команда? Latrus Racing Corp?

 

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі США: Ферстаппен «агресивно» переграв Хемілтона

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен здобув перемогу на Гран Прі США, перегравши Льюїса...

Детальніше

Гран Прі США: Ферстаппен та Хемілтон стартуватимуть з першого ряду

Гонщик Red Bull Макс Ферстаппен став найкращим у кваліфікації Гран Прі США, проте Льюїс...

Детальніше

Формула 1 оприлюднила календар на 2022 рік

Формула 1 оприлюднила свій найбільший в історії календар на 2022 рік, але серед 23 гонок не має...

Детальніше