Автоспорт

Цей день в історії: перший BMW Sauber

Дата: 17 Січня 2020
Автор: Андрій Іванов

17 січня 2006 року у Валенсії BMW провела презентацію заводської команди і свого першого боліда Ф1 – BMW Sauber F1.06.

 

Компанія BMW повернулась до Формули 1 у 2000 році як постачальник двигунів до Williams – однієї з топ-команд на той час. Співробітництво почалося успішно – і у 2001-03 британська команда з потужними німецькими двигунами успішно конкурувала з Ferrari та McLaren. Але далі пішов спад, і у BMW замислились над створенням власної стайні.

Читайте також:

 

Вибір пав на колектив Петера Заубера, і у 2006-му світ побачив нову команду Ф1 – BMW Sauber. Гонщиками стали Жак Вільньов, що захищав кольори Sauber у 2005 році та виписаний з Williams Нік Хайдфельд. Молодий Роберт Кубіца став резервним пілотом.

 

На початку презентації голова BMW Motorsport окреслив цілі команди. «Ми – новачки і стартуватимемо з восьмого місця в Кубку конструкторів, яке посіла Sauber минулого року. Відступати немає куди, наша мета – рухатися вперед якнайшвидше», – наголосив він.

 

«Звісно, прогрес не може бути раптовим – команда запросила на роботу сто нових фахівців, будує нову базу і розраховує на довгострокову перспективу, але BMW Sauber має необхідні ресурси, терпіння та мотивацію, щоб досягти мети. Я не обіцяю подіумів та перемог вже цього року, хоча Формула 1 – це спорт, у якому можливе все…»

 

Попри обіцянки Тайссена, Хайдфельд та Кубіца (який посеред сезону замінив Вільньова) вибороли по подіуму вже в першому ж сезоні. Але BMW Sauber проіснувала лише чотири роки і загалом її результати виявилися значно гіршими, якщо порівнювати з попереднім періодом співпраці з Williams – 16 подіумів і лише одна перемога.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Вольфф шукає собі місце та зарплату Хемілтону

Керівник команди Ф1 Mercedes Тото Вольфф опинився у складній ситуації щодо свого майбутнього та...

Детальніше

Феттель і Леклер погодилися на скорочення зарплатні через збитки Ferrari внаслідок коронавірусу

Пілоти Ferrari Шарль Леклер і Себастьян Феттель відмовились від частини належних їм грошей, щоб...

Детальніше

Вольфф веде перемовини з Mercedes щодо свого майбутнього

Керівник Срібних стріл Тото Вольфф наголосив, що праця з Mercedes є пріоритетом для...

Детальніше