Автоспорт

Доходи Ф1 у першому кварталі через коронавірус впали на 84 %

Дата: 8 Травня 2020
Автор: Zhuravel Olga

Доходи Liberty Media за перший квартал 2020 року показали, наскільки сильно Формулу 1 вразила криза через пандемію COVID-19.

 

За повідомленням Motorsport.com, дохід за січень-березень зменшився із мільйонів доларів за перший квартал 2019 року до всього 39 мільйонів доларів цього року, головною причиною чого стало скасування гонок в Австралії та Бахрейні.

 

Хоча за право проведення Гран Прі автодроми сплачують заздалегідь, Ф1 дала зрозуміти, що не вважає доходом як платежі від промоутерів і телекомпаній, так і спонсорські угоди.

 

Дохід від спонсорської підтримки Ф1 знизився з 198 до 13 мільйонів доларів від лише кількох спонсорських контрактів. Інші доходи впали із 48 до 26 мільйонів доларів. Загальний операційний дохід змінився від втрати 47 мільйонів доларів за січень – березень 2019 року до втрати 137 мільйонів доларів за той самий період цього року.

 

«Оскільки протягом першого кварталу 2020 року не було жодних подій, первинний дохід Ф1 складався лише з елементів спонсорських контрактів, пов’язаних із правами, що не пов’язані з перегонами; і не були враховані ані виплати промоутерів, ані надходження від трансляцій, – пояснено в заяві Liberty Media. – Аналогічно, інші доходи Ф1 зменшились через брак доходів від Paddock Club та інших заходів, залежних від подій і телетрансляцій. Зараз ми не очікуємо, що в другому кварталі 2020 року будуть гонки».

 

Однак Ф1 зменшила експлуатаційні витрати протягом першого кварталу із 52 до 43 мільйонів доларів.

 

Liberty Media зазначила: «Не було зафіксовано витрат на оплату командам, оскільки такі виплати визначаються пропорційно за всіма гонками в календарі. Інші витрати на дохід Ф1 дуже відрізняються за своєю природою і безпосередньо стосуються можливості отримання доходу.

 

Ці витрати зменшилися в першу чергу через відсутність перегонів і відкладення некритичних витрат. Певні витрати були понесені протягом першого кварталу в очікуванні початку гоночного сезону 2020 року, включно із транспортними та технічними витратами на Гран Прі Австралії, який був скасований напередодні події.

 

Формула 1 здійснила певні заходи щодо зниження витрат, включно зі зменшенням заробітної плати та підтримкою уряду Великої Британії, що вплинуло приблизно на 50 % від її бази працівників, яка набрала чинності з 3 квітня 2020 року, тобто не це вплинуло на результати першого кварталу, але вплине на другий квартал».

 

Минулого місяця Liberty перерозподілила активи між своїми підрозділами, щоб отримати 1,4 мільярда доларів США додаткових грошових коштів, за допомогою яких можна вийти із кризи, і компанія залишається оптимістичною.

 

«Ми вдячні FIA, командам, промоутерам, нашим працівникам та іншим ключовим партнерам за підтримку та зусилля протягом цих складних часів, – сказав бос Ф1 Чейз Кері. – Ми рухаємось уперед до наших планів на 2020 рік, працюючи над тим, щоб зміцнити довгострокове майбутнє Формули 1 за допомогою нового технічного, спортивного та фінансового регламенту, що покращить конкуренцію та події на трасі та зроблять цей бізнес здоровішим для всіх, хто у ньому задіяний».

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Райкконен вирішив повернутись в гонки

Кімі Райкконен вперше з’явиться в гонках після завершення кар’єри у Формулі 1, й у серпні...

Детальніше

Гран Прі Монако: топ-5 сюжетних ліній 2022 року

Друга черга здвоєних етапів цьогорічного сезону відбудеться цими вихідними на знаковому...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше