Автоспорт

Ferrari опротестувала результати Переса і Ферстаппена в Монако

Дата: 30 Травня 2022
Автор: Редакція

Команда Ferrari подала протест проти Серхіо Переса і Макса Ферстаппена за торкання лінії виїзду з піт-лейну Гран Прі Монако.

 

Red Bull виграла гонку з Серхіо Пересом та здобула третє місце з Максом Ферстаппеном, в той час як поул-сіттер Шарль Леклер опустився на четверте місце через стратегічну помилку й мінливу погоду. Карлос Сайнс приїхав другим, хоча й намагався на останніх колах тиснути на лідера гонки.

 

У повідомленні гоночної дирекції було зазначено, що Перес торкнувся лінії виїзду з піт-лейна, коли перейшов на сліки, а з онборд відео можна припустити, що Ферстаппен також зробив те ж саме.

 

Подальших дій не було вжито, але керівник команди Ferrari Маттіа Бінотто заявив, що має намір отримати роз’яснення з цього приводу від FIA.

 

Пізніше під час свого брифінгу для медіа після гонки боса команди Red Bull Крістіана Хорнера повідомили, що Ferrari протестує проти цього.

 

«Ferrari опротестувала результат Макса, — сказав Хорнер журналістам, але додав. – усі кадри, які ми бачили, були задовільними».

 

Пізніше FIA підтвердила, що Ferrari фактично опротестувала як результат Переса, так й Ферстаппена.

 

FIA відхилила протест

Стюарди погодилися з точкою зору Red Bull, зазначивши, що стаття 5 c) Розділу IV Додатка L ISC «передбачає, що на виїзді з боксу автомобіль “не повинен перетинати” лінію».

 

«У цьому випадку автомобіль не “перетнув” лінію – для цього йому потрібно було б мати повне колесо зліва від жовтої лінії», – сказали стюарди.

 

«Відповідно, гонщик не порушив відповідного розділу Кодексу, і це має прецедент перед будь-яким тлумаченням приміток. Проте протест відхиляється, а збір за протест анульовано».

 

Гоночний директор Едуарду Фрейташ також пояснив, що «примітки директора» (director’s notes – примітки стосовно роз’яснень правил від гоночного директора) були «скопійовані» з версії 2021 року, «і, отже, не були змінені, щоб відображати зміни в Додатку L 2022 року».

 

Ferrari просить роз’яснень

Керівник команди Ferrari Маттіа Бінотто сказав, що, хоча чинний регламент дозволяє те, що зробили гонщики Red Bull, примітки гоночного директора для Гран Прі Монако не спрацювали, хоча вони повинні мати пріоритет.

 

У цих примітках зазначено, що «гонщики повинні триматися праворуч від суцільної жовтої лінії на виїзді з боксів та залишатися праворуч від цієї лінії, поки вона не закінчиться після повороту 1 [Sainte Devote]».

 

«Як Ferrari, ми розчаровані, тому що вважаємо, що два боліда Red Bull, які виїхали на жовту лінію при виїзді боксів, було явне порушення правил», — сказав Бінотто раніше Sky.

 

«Я думаю, що це було не близько, це було на лінії.

 

«Якщо ви подивитеся на правила та спортивний кодекс, то словами сказано “перетинання”, але ми також отримали роз’яснення в Туреччині 2020 року, щоб уникнути будь-яких дискусій, і ви подивіться на примітки гоночного директора, що вказує на те, що слід залишатися праворуч».

 

«Бути на лінії – це порушувати примітки гоночного директора, і я думаю, що обов’язок болідів – слідувати приміткам директора перегонів».

 

«Тож я думаю, що це щось зрозуміле, і ми все ще шукаємо роз’яснень від FIA, і ми раді отримати їхній відгук якомога швидше».

 

Реакція Ферстаппена

 

В той же час Ферстаппен визнав, що його виїзд з боксів був на межі, оскільки він намагався переконатися, що виїхав попереду Леклера.

 

«Мені це було потрібно, інакше він пройшов би повз мене, – сказав він. – Мій виїзд із боксів був, мабуть, найцікавішим, що я мав у гонці, намагаючись залишатися попереду. Це визначило результат моєї гонки».

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше

Формула 1 засудила проросійські висловлювання Берні Екклстоуна

Формула 1 заявила, що коментарі, зроблені колишнім керівником Ф1 Берні Екклстоуном на захист...

Детальніше

Гаслі продовжив контракт із AlphaTauri на 2023 рік

Команда  AlphaTauri підтвердила продовження контракту П’єра Гаслі на наступний сезон Формули...

Детальніше