Автоспорт

Ferrari та McLaren: команди Ф1 посварилися через бюджети

Дата: 25 Квітня 2020
Автор: Роман Галімон

Керівники команд Ф1 Ferrari та McLaren влаштували публічну дискусію стосовно необхідності зменшення ліміту бюджету для виступів у Ф1.

 

На фоні відсутності новин з етапів Гран Прі, команди перенесли протистояння в іншу площину. Боси команд Ferrari та McLaren обмінялися публічними висловлюваннями в бік один одного, що стосується встановлення нової межі для витрат на команди за один сезон.

 

Ще до початку сезону було узгоджено, що на 2021 рік буде введено фінансовий ліміт на витрати у 175 млн. доларів, проте початок пандемії коронавірусу вже змусив переглянути це рішення та обмежити бюджети команд до 145 млн. доларів на рік.

 

Тепер деякі команди вирішили «продавити» зменшення бюджетів у 2021 році чи то 125 млн., чи то 100 млн. доларів. Конкретно про це жодне джерело не вказує.

 

Однак, Скудерія одразу побачила шкоду для  «ДНК спорту» та пригрозила, що залишить Ф1 в разі затвердження таких обмежень. При цьому, керівник команди Маттіа Бінотто назвав такі ліміти неможливими через «моральну відповідальність» перед працівниками, яких доведеться скорочувати (а це до речі не так просто за італійським трудовим законодавством), та через необхідність дотримуватись відповідного рівня технічного розвитку.

 

Цікаво, що цього разу «парирувати удар» Ferrari взявся керівник McLaren Зак Браун. Американський менеджер, який також володіє командою United Autosports у WEC, зазначив, що Формула 1 може вижити й без Ferrari. Хоча при цьому зазначив, що цього не хотілось би робити.

 

Здавалось би, що все не так вже й погано. Адже з Маранелло вже не вперше погрожують залишити Ф1, але за весь час не було зроблено реального кроку. Хіба, якщо рахувати 1989 рік, коли Ferrari побудувала справжню машину для серії IndyCar.

 

Проте є дві невеликі деталі. По-перше, Скудерія можливо втратила своє історичне право вето на рішення керівництва Ф1. Сталося це, за деякими чутками, через скандал із двигунами у 2019 році й на основі секретної угоди з FIA.

 

А, по-друге, FIA ще раніше перестрахувалась й ухвалила потрібний регламент, за яким тепер для зміни норм та правил не потрібна згода всіх команд, а лише 70 %. Тобто, за наявності лише однієї команди в опозиції, то новий ліміт бюджетів може бути легко затверджений (хіба Alfa Romeo та Haas не вступлять в цю боротьбу).

 

Але Ferrari вже натякає, що готова шукати нові варіанти розвитку бренду, який до речі два роки поспіль названий найкращим у світі. Безумовно, команді Ф1 доведеться трансформуватися та втратити деяких вузькопрофільних спеціалістів, але це можливо.

 

А ось чи Liberty Media готова до такої конфронтації з єдиною командою, яка знаходиться у чемпіонаті від його початку?

 

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Катару: Хемілтон виграв першу гонку Ф1 на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон виграв перший в історії Гран Прі Катару та зменшив відставання...

Детальніше

Ферстаппен та Боттас отримали штрафи на старті Гран Прі Катару

Макс Ферстаппен та Валттері Боттас втратять місця на стартовій решітці Гран Прі Катару...

Детальніше

Гран Прі Катару: Хемілтон здобув перший поул на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найшвидшим у кваліфікації Гран Прі Катару та здобув свій...

Детальніше