Автоспорт

FIA схвалила зміну правил Формули 1 на 2020 та 2021 роки

Дата: 31 Березня 2020
Автор: Роман Галімон

Всесвітня рада з автоспорту (WMSC) затвердила за допомогою електронного голосування ряд змін до правил Формули 1 для 2020 та 2021 років.

 

На початку цього місяця Ф1, FIA та всі 10 команд одноголосно домовились відкласти введення регламенту 2021 року на рік – до 2022 року. Тепер WMSC врегулювала цей крок офіційно.

 

Крім іншого були перенесені строки впровадження норм безпеки для монококів 2020 року: вони залишаться без змін та «деяких інших компонентів» до 2021 року, щоб зменшити витрати. Інноваційна система управління двоступінчастою кермовою системою Mercedes (так звана DAS) буде заборонена з наступного року.

 

WMSC також схвалила низку інших змін, включаючи доповнення до статті 1.3 регламенту, що означає, що керівний орган тепер може змінювати певні статті при 60-відстовій підтримці команд, а не вимагати одноголосності.

 

FIA заявляє, що це дасть можливість більшої гнучкості реагувати на виклики, з якими стикається Ф1. Серед статей, на які впливає ця зміна:  правила вільних практик, шин, «закритого парку» та процедура старту.

 

Тим часом WMSC ухвалила рішення дозволити FIA та Ф1 змінювати календар без голосування серед команд. Це дозволить спростити процес зміни календарю, коли стане можливим знову проводити гонки.

 

Також передбачене додаткове «закриття» баз команд на три тижні, протягом березня та/або квітня, та для виробників двигунів (які не мають власних команд). Також врегульоване питання кількості елементів силових агрегатів, які отримає кожний гонщик у разі зменшення кількості перегонів.

 

Найголовнішою забороною є зупинка у цьому сезоні будь-якого розвитку аеродинаміки болідів 2022 року. Заборона розпочала діяти 28 березня й триватиме до кінця 2020 року.

 

Команди також зможуть провести одноденні тести після фінальної гонки сезону, куди мають запросити «молодих гонщиків». Для цих тестів можуть бути використані до двох болідів, але це не є обов’язковим.

 

Президент FIA Жан Тодт також отримав повноваження «приймати будь-які рішення у зв’язку з організацією міжнародних змагань на сезон 2020, які можуть бути необхідні в терміновому порядку», аби реагувати на розвиток подій «без затримки».

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

McLaren готова розірвати угоду Ріккардо заради Піастрі

Команда Формули 1 McLaren офіційно повідомила Даніеля Ріккардо, що наступного року має намір...

Детальніше

Ferrari пояснила суперечливу стратегію Леклера в Угорщині

Команда Ferrari пояснила, чому перевела Шарля Леклера на шини Hard під час гонки Гран Прі...

Детальніше

Алонсо переходить до Aston Martin з 2023 року

Фернандо Алонсо приєднався до Aston Martin, підписавши багаторічну угоду з командою Формули 1 з 2023...

Детальніше