Автоспорт

FIA заборонила міжнародні гонки на Росії

Дата: 2 Березня 2022
Автор: Роман Галімон

FIA оголосила рішення Всесвітньої ради з автоспорту на тлі війни в Україні: Росія та Білорусь позбавлені міжнародних змагань, але гонщики зможуть виступати під нейтральним прапором.

 

Президент FIA Мохаммед Бен Сулаєм провів позачергове засідання Всесвітньої ради з автоспорту (WMSC), аби розглянути санкції до Росії та Білорусі через війну в Україні.

 

Раніше стало відомо, що Автомобільна федерація України (FAU) звернулась до FIA з вимогою скасувати ліцензії гонщиків та змагання у вищезазначених країнах.

 

У своєму вступному слові до зустрічі президент FIA сказав: «Як ви знаєте, FIA з сумом і шоком спостерігає за подіями в Україні, і я сподіваюся на швидке та мирне вирішення нинішньої ситуації.

 

Ми засуджуємо російське вторгнення в Україну і наші думки з усіма, хто страждає внаслідок подій в Україні. Я хотів би наголосити, що FIA разом з нашими організаторами активно діяла з цього питання минулого тижня та відповідним чином спілкувалася про Формулу 1, Формулу 2, WTCR та Міжнародний кубок з дрифту. Оновлена версія різних міжнародних календарів FIA буде представлена для затвердження на засіданні WMSC в Бахрейні».

 

Враховуючи, що FIA використовує рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, члени Всесвітньої ради з автоспорту затвердили нижчевказані рішення, які мають бути виконані негайно.

 

 

Змагання проводяться на території Росії та Білорусі

 

  • На Росії та Білорусі міжнародні/зональні змагання не проводитимуться до подальшого повідомлення;
  • Забороняється використовувати прапор/символ чи гімн Росії/Білорусі на міжнародних/зональних змаганнях до подальшого повідомлення

 

Гонщики та офіційні особи

 

  • Команди Росії/Білорусі не можуть брати участь у міжнародних/зональних змаганнях (наприклад, FIA Motorsport Games), до подальшого повідомлення;
  • Російські/білоруські гонщики, індивідуальні спортсмени та офіційні особи можуть брати участь у міжнародних/зональних змаганнях лише у нейтральному статусі та під «прапором FIA», за умови конкретної прихильності та дотримання принципів миру та політичної нейтральності FIA, до подальшого повідомлення;
  • На міжнародних/зональних змаганнях заборонено демонструвати російські/білоруські національні символи, кольори, прапори (уніформа, спорядження та автомобіль) або вмикати гімни до подальшого повідомлення.

 

Посадові особи FIA/члени комісій

 

  • Російські/білоруські члени FIA тимчасово відступлять від своїх ролей та обов’язків виборних посадових осіб/членів комісій.

 

Гранти FIA

 

  • Грант FIA не надається російським/білоруським членам FIA до подальшого повідомлення;
  • Жодне існуюче грантове фінансування FIA не будуть виплачуватися російським/білоруським членам FIA.

 

Проте останні три пункти ще має бути схвалена Всесвітньої ради з автомобільної мобільності та туризму.

 

Міжнародний спортивний календар FIA

 

За пропозицією організатора «Формули 1» вирішено скасувати Гран Прі Росії 2022 року з формулюванням «через форс-мажорні обставини».

 

Президент FIA також додав: «Я хочу подякувати членам Ради за їхні оперативні дії щодо вирішення цих заходів в інтересах спорту та миру. Ми солідарні з Леонідом Костюченком, президентом Української автомобільної федерації (FAU) та ширшою родиною FIA в країні. Вжиті сьогодні заходи визнають авторитет FAU в Україні, а також узгоджуються з рекомендаціями, нещодавно зробленими Міжнародним олімпійським комітетом. Ми ведемо активні дискусії з нашими членами, продовжуючи виявляти наше співчуття та підтримку у час потреби. Ми щиро сподіваємося на мирне вирішення їхніх нестерпних труднощів».

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

 

Джерело: FIA

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше

Формула 1 засудила проросійські висловлювання Берні Екклстоуна

Формула 1 заявила, що коментарі, зроблені колишнім керівником Ф1 Берні Екклстоуном на захист...

Детальніше

Гаслі продовжив контракт із AlphaTauri на 2023 рік

Команда  AlphaTauri підтвердила продовження контракту П’єра Гаслі на наступний сезон Формули...

Детальніше