Автоспорт

Гран Прі Китаю: Расселл виграв спринтерську кваліфікацію

Дата: 13 Березня 2026
Автор: Редакція

Гонщик Mercedes Джордж Расселл став найкращим у кваліфікації до спринтерської гонки, яка відбудеться в рамках Гран Прі Китаю. 

 

Перша та єдина практика на трасі Шанхаю довела, що Mercedes все ще має перевагу над суперниками. Проте в той час як Ferrari експериментувала з заднім антикрилом, команда McLaren змогла випередити Скудерію в протоколі. 

 

 

Отже спринтерська кваліфікація стала “чистою сторінкою” для Ferrari в налаштуваннях, адже італійська команда вирішила повернути старе “класичне” заднє антикрило. 

 

SQ1 

Боттас першим виїхав із боксів й поїхав попереду 14 -ти болідів, які вирішили одразу залишити бокси. Час сесії був обмежений 12 хвилинами й всі мали виїхати на Medium. 

 

 

На жаль, інший гонщик Cadillac не зміг залишити бокси через технічні проблеми. 

 

 

Результат Боттаса (1.39.832) був швидко покращений Аджаром 1.34.047, й майже одразу Леклер (1.34.248) та Хемільтон (1.33.730) очолили протокол. 

 

 

Вже за кілька хвилин пілоти McLaren майже показали результат Хемільтона, але Антонеллі (1.33.455) та Расселл (1.33.030) здивували недосяжними показниками. 

 

Проте трек продовжував прогріватись й пілоти Ferrari змогли випередити Антонеллі, а Хемільтон (1.33.148) опинився в 0,118 секунди від Расселла. 

 

 

Таким чином, пілоти Ferrari програвали лідерам 0,1с, McLaren – 0,7 с, Red Bull та інші були за межею секунди від Расселла. 

 

 

Найгірше справи йшли у Williams, Aston Martin та Cadillac, які поступились майже три секунди. Перес взагалі не проїхав жодного кола. Кваліфікацію залишили: Сайнс, Албон, Алонсо, Стролл, Боттас та Перес. 

 

SQ2 

Друга частина кваліфікації також пропонувала шини Medium й лише 10 хвилин для найкращого кола. 

 

Всі гонщики майже одразу виїхали на трек, але дехто обрав тактику з додатковим колом для розігріву шин. 

 

 

Так, наприклад, Хюлькенберг показав 1.48.241, але Берман майже одразу перевершив його – 1.33.999. 

 

За ними знову їхали гонщики з покращеннями: Леклер – 1.32.602, Антонеллі  – 1.32.570, Расселл – 1.32.241. Хемільтону перше коло не вдалось – 1.33.260 й він пішов на друге – 1.33.042. 

 

Піастрі (+0,797) та Норріс (+0,845) знову були на значній відстані від лідерів, а Ферстаппен (+1,323) після помилки був все ще попереду напарника Аджара (+1,379). Пілоти Red Bull Racing ледь пройшли у фінал кваліфікації, а у топ-10 також увійшли Гаслі (7-й, +1,164) та Берман (8-й, +1,260). 

 

 

Кваліфікацію залишили: Хюлькенберг, Окон, Лоусон, Бортолетто, Ліндблад та Колопінто. 

 

 

В перерві між сесіями стало відомо, що стюарди розглядають дії Антонеллі, Гаслі та Ферстаппена за перешкоджання іншим у їхніх спробах. 

 

SQ3 

 

На відміну від попередніх частин кваліфікації, тепер гонщики вже не спішили на трасу. Й згодом першими виїхали боліди Mercedes. 

 

 

У всіх гонщиків було лише вісім хвилин та нові шини Soft для найкращого результату. 

 

Антонеллі показав свій результат першим – 1.31.880, але за ним їхав Расселл – 1.31.520. Хемільтон з невеликою помилкою був на 0,6 секунди позаду, а Леклер (+1,212) та Ферстаппен (+1,734) були ще далі. 

 

 

Цікаво, що інші п’ять пілотів вирішили виїхати за три хвилини до кінця сесії, аби скористатись ще більш прогрітою трасою. 

 

Антонеллі та Расселл також залишились на трасі, але не змогли покращити свої результати. Леклер зміг проїхати коло краще (1.32.528), але в підсумку від поступився позицією пілотам McLaren. 

 

Норріс та Піастрі показали третій (1.32.141) та п’ятий результат (1.32.224) й Ландо потіснив Хемільтона на четверту позицію. 

 

Гаслі став сьомим з відставанням 1,368с, а Ферстаппен був вже у 1,7 секунди. Берман та Аджар замкнули топ-10.  

 

 

До старту спринтерської гонки ще можуть відбутись зміни, адже гоночна дирекція ще розгляне дії Антонеллі, коли він заблокував швидку спробу Норріса. 

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter, Telegram та Google News.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Дивна статистика перших трьох етапів Ф1 2026 року

Формула 1 у 2026 році відвідала Мельбурн, Шанхай та Сузуку, і команда Mercedes виграла усі три...

Детальніше

Гран Прі Японії: Антонеллі виграв гонку та очолив залік

Пілот Mercedes Кімі Антонеллі виграв гонку Гран Прі Японії та став наймолодшим гонщиком, який...

Детальніше

Гран Прі Японії: Антонеллі здобув другий поул поспіль

Гонщик Mercedes Кімі Антонеллі здобув вже другий поул у кар’єрі Ф1 й сталось це на Гран Прі...

Детальніше