Автоспорт

Гран Прі Португалії: Хемілтон перевершив рекорд Шумахера

Дата: 25 Жовтня 2020
Автор: Роман Галімон

Гонщик Mercedes виграв гонку Гран Прі Португалії та здобув 92-у перемогу в кар’єрі Ф1, чим перевершив рекорд Міхаеля Шумахера.

 

Перед стартом стало відомо, що прогноз погоди правдиво призначив дощ й вже на розігрівальному колі були помітні перші краплі.
На старті Хемілтон спокійно пішов у відрив, а Ферстаппен обійшов Боттаса, проте лише на кілька поворотів. Фін незабаром повернув собі другу позицію, а нідерландця почав атакувати й пройшов Перес. Майже пройшов.

 

Болід Red Bull підчепив заднє ліве колесо Racing Point й відправив мексиканця на узбіччя.

Далі дощ посилився й Хемілтон, який стартував на Medium, почав втрачати зчеплення або впевненість у машині й просто пропустив Боттаса вперед, а потім й Сайнса.

 

Проте Сайнсу цього було мало й він вирішив скористатися «невпевненістю» Мерседесів й вивів свій McLaren в лідери гонки (до речі, вдруге цього сезону).

 

Однак, дощ не посилився й траса почала покращуватись, як швидкість Боттаса та Хемілтона.

Вже до 8-го кола Сайнса посунули на четверте місце, а в топ-3 увійшли Боттас, Хемілтон та Ферстаппен.

 

Варто відмітити й стартовий прорив Райкконена, який просто влетів на деякий час на шосте місце, скориставшись дощем та розворотом Переса. При старті з 16-го місця, відіграти 10 місць на старті – це солідний темп для Alfa Romeo. Проте й Кімі теж не прогадав, адже стартував на Soft (єдиний у другій десятці).

 

Згодом гонщики на Soft почали страждати від деградації шин й цим, звісно, скористалися ті, хто стартував на Medium.

 

Сайнс (на Soft) поступився своєю позицією Леклеру на Medium, а Ферстаппен до 15 кола вже програвав 10 секунд лідеру й жалівся на «мертву» ліву передню гуму.

На 19-му колі Стролл спробував обігнати Норріса після довгої стартової прямої, але гонщики не поділили поворот й обидва пошкодили аеродинамічні елементи, а канадець ще й шини. Після позапланового піт-стопа, обидва стали останніми в пелотоні, а Стролл ще й отримав п’ятисекундний штраф.

 

Вже колом пізніше Хемілтон в тому ж місці обійшов за допомогою DRS Боттаса й почав відриватися.

 

Ферстаппен першим із топ-3 пішов у бокси на 24 колі й перейшов на Medium. В той час, як Феттель на 28-му колі взув свою Ferrari у Hard, як Стролл й Норріс до цього.

 

Всередині гонки стюарди почали «роздавати» штрафи й за порушення меж треку. За одне порушення було попередження, за два чорно-білий прапор, за три – «5 секунд». Першою жертвою став – Стролл, чим забезпечив собі вже 10-секундний загальний штраф. Пізніше «5 секунд» отримали Грожан й Квят.

 

На 35-му колі Перес зміг повернутися у топ-5 після видовищної боротьби за місце з Оком. В цей же час Леклер перейшов на шини Hard та опинився лише в трьох секундах перед мексиканцем.
Лідер гонки Хемілтон заїхав у бокси на 41-му колі й отримав Hard й Боттас просив команду поставити йому Soft, але  все одно побачив на своєму боліді «білі» шини.

 

Після цього відрив британця почав лише збільшуватись й у топ-4 вже не відбулось змін до фінішу: Хемілтон, Боттас, Ферстаппен та Леклер.

 

Проте Окон, який протримався на Medium до 54 кола без піт-стопа все ж був змушений змінити гуму й цим дозволив повернутися на 5-е місце Пересу. На відміну від свого напарника, Стролл завершив свою гонку в боксах, де зупинився через отримані пошкодження.

Окон після виїзду з боксів став восьмим й очолив щільну групу з пілотів: Ріккардо, Феттель та Райкконен, які розіграли між собою останні місця. Однак боротьби в цій групі не вийшло, особливо після помилки Феттеля, який втратив шанс випередити Ріккардо.

 

Перед Оконом же на останніх колах почалась справжня боротьба за 5-е місце. Перес на Soft почав втрачати темп й Гаслі з другої спроби обійшов гонщика Racing Point, як Сайнс зробив це ж колом пізніше.

 

Хемілтон же довів гонку до переможного фінішу й здобув 92-у перемогу в кар’єрі Ф1, чим перевершив рекорд Міхаеля Шумахера й встановив новий.

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

McLaren готова розірвати угоду Ріккардо заради Піастрі

Команда Формули 1 McLaren офіційно повідомила Даніеля Ріккардо, що наступного року має намір...

Детальніше

Ferrari пояснила суперечливу стратегію Леклера в Угорщині

Команда Ferrari пояснила, чому перевела Шарля Леклера на шини Hard під час гонки Гран Прі...

Детальніше

Алонсо переходить до Aston Martin з 2023 року

Фернандо Алонсо приєднався до Aston Martin, підписавши багаторічну угоду з командою Формули 1 з 2023...

Детальніше