Автоспорт

Гран Прі США: Ферстаппен та Хемілтон стартуватимуть з першого ряду

Дата: 24 Жовтня 2021
Автор: Роман Галімон

Гонщик Red Bull Макс Ферстаппен став найкращим у кваліфікації Гран Прі США, проте Льюїс Хемілтон не відпустив далеко свого суперника.

 

Попри прогнози дощу всі практики відбулись за сухих умов й дозволили гонщикам «нащупати» межі Траси Америк, адже минулого року Ф1 до США не приїжджала.

 

Більш того, навіть за наявності такого «накату», майже всі гонщики одразу виїхали на трек у першому сегменті кваліфікації. Й всі боліди були на гумі Soft.

 

Пілоти Red Bull майже одразу очолили протокол з часом 1.34.521 у Макса Ферстаппена й 1.34.551 у Серхіо Переса. Цікаво, що посунили їх звідти зовсім не гонщики Mercedes, а McLaren, а точніше – Даніель Ріккардо з часом 1.34.407. Але не надовго.

 

Дует «енергетичної» команди знову забрав два перших рядки: 1.34.352 (Макс) та 1.34.369 (Серхіо).

 

В останній спробі лідери вже не змогли покращитись, й цікаво що пілоти Mercedes відстали від лідера аж на 0,4 с. А очолив протокол Шарль Леклер, який несподівано проїхав коло за 1.34.153.

 

В останній п’ятірці опинились: Стролл, Латіфі, Райкконен та пілоти американської команди Haas.

 

Q2

 

Пілоти Mercedes виїхали першими з боксів на другий сегмент кваліфікації, й Боттас очолив цей дует, аби Хемілтон отримав кращий сліп-стрім позаду.

 

При цьому більшість гонщиків, які претендували опинитись у топ-10, виїхали на Medium, аби на ньому ж й стартувати у завтрашній гонці. Проте, наприклад, Сайнс обрав Soft.

 

Ферстаппен одразу показав свої претензії на поул й встановив 1.33.464, при тому що гонщики Mercedes знову були на 0,3 с гіршими.

А ось час першої спроби Переса та Ріккардо були анульовані за порушення меж траси, що дало можливість сформувати топ-5 таким чином: Ферстаппен, Хемілтон, Норріс, Леклер, Боттас.

 

Перес вирішив першим виїхати на другу спробу, аби мати можливість проїхати принаймні ще два «летучих» кола, якщо одне знову анулюють. Й Ріккардо послідував за ним. Обидва змогли показати лише 7-й та 9-й результати відповідно.

 

Лідери ж залишились в боксах, й лише Норріс проїхав установче коло, адже побачив, що загроз з боку інших пілотів немає.

 

Навіть на компаунді Soft гонщики Цунода, Феттель на Алонсо не змогли пройти до топ-10. Кваліфікацію також залишили Окон на Medium, якого в сліп-стрімі тягнув Алонсо (за що обидва подякували команді по радіо), й Расселл, результат якого був анульований за порушення меж траси.

 

Q3

Гонщики Mercedes знову виїхали першими на трасу й тепер вже на Soft. Хемілтон встановив орієнтир 1.33.564, який одразу покращив Боттас – 1.33.475.

 

Проте вже за хвилину Ферстаппен покращив час «срібних стріл» знову на 0,3 с – 1.33.199. Але чого ніхто не очікував Перес зміг перевершити результат напарника – 1.33.180 й забрав проміжний поул собі. Галас від майже місцевих для мексиканця трибун було чутно дуже добре.

 

На другу спробу Хемілтон та Боттас знову виїхали парою й фін явно збирався «тягнути» британця в «аеродинамічному мішку». А вплив вітру на трасу та боліди лише посилювався й на піт-лейн навіть закрапав дощ.

 

Тим не менш, всі гонщики змогли без проблем завершити свої швидкі кола.

 

Хемілтон видав феноменальні 1.33.119, але Ферстаппен зміг покращитися знову – 1.32.910. Основні претенденти вже всьоме цього сезону стартуватимуть з першого ряду.

 

До речі, для Ферстаппена це вже 12-й поул у кар’єрі Ф1, й 9-й цього сезону.

А ось Перес та Боттас не змогли суттєво покращитись й стали 3-м та 4-м у протоколі. При цьому, фіна чекає штраф у п’ять місць за заміну двигуна.

 

Цікаво, що наступні місця у протоколі посіли командні дуети: Леклер-Сайнс, Ріккардо-Норріс, Гаслі-Цунода.

 

Після кваліфікації всіх глядачів чекає концерт за участі Біллі Джоела, а також дощ, який може суттєво змінити характеристики траси перед гонкою й, можливо, залишиться на трасі до старту перегонів.

 

А вже завтра на нас чекає боротьба між Ферстаппеном та Хемілтон одразу від першого повороту.

 

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Катару: Хемілтон виграв першу гонку Ф1 на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон виграв перший в історії Гран Прі Катару та зменшив відставання...

Детальніше

Ферстаппен та Боттас отримали штрафи на старті Гран Прі Катару

Макс Ферстаппен та Валттері Боттас втратять місця на стартовій решітці Гран Прі Катару...

Детальніше

Гран Прі Катару: Хемілтон здобув перший поул на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найшвидшим у кваліфікації Гран Прі Катару та здобув свій...

Детальніше