Автоспорт

Деякі команди Ф1 мають «зайву вагу» на болідах

Дата: 28 Квітня 2022
Автор: Редакція

Керівник команди Alfa Romeo Фред Вассьор вважає, що деякі команди Формули 1 не вписуються у ліміти ваги для нових болідів 2022 року й просять FIA змінити регламент.

 

Формула 1 перейшла на абсолютно нові технічні регламенти у 2022 році, коли боліди були розроблені так, щоб бути безпечнішими та мати можливість легше обганяти.

 

Для врахування збільшеної ваги від переходу на 18-дюймові колеса, додаткові функції безпеки та деякі більш важкі стандартні деталі, мінімальна вага боліда та гонщика була збільшена з 792 до 795 кг для цього сезону.

 

Але команди все ще намагалися залишатися нижче ліміту ваги, і після передсезонних тестів деякі стайні висловили свої занепокоєння FIA. У підсумку всі сторони досягли компромісу, щоб додати ще 3 кг до мінімального зростання, піднявши ліміт до 798 кг.

 

Навіть незважаючи на цю додаткову поступку, вважається, що більшість команд все ще перевищують новий ліміт, а такі, як Red Bull і Mercedes, представили оновлення на Гран Прі Емілії-Романьї в Імолі минулими вихідними, спрямовані на «схуднення» боліда.

 

Радник Red Bull Гельмут Марко зауважив, що болід RB18, який, як вважалося, мав заяву вагу до 10 кг, трохи схуд, «але нам ще треба попрацювати в цій сфері. Ми все ще вище мінімальної ваги FIA».

 

Єдина команда, яка, як вважають, досягла показника 798 кг з початку сезону, – це Alfa Romeo, яка добре розпочала сезон 2022 року, займаючи п’яте місце в Кубку конструкторів.

Керівник Alfa Romeo Вассьор в інтерв’ю Motorsport.com сказав, що суперники «грають у ігри» з FIA, щоб спробувати збільшити обмеження ваги навіть більше, ніж було в кінцевому підсумку узгоджено (3 кг), а це ставить таку команду, як Alfa Romeo, в невигідну позицію.

 

«Чесно кажучи, я не розумію всіх коментарів, бо я вважаю, що, коли ви проектуєте гоночний автомобіль, вага завжди є метою номер один», – сказав Вассьор.

 

«Ніхто не може бути здивований вагою в останню хвилину, я думаю, що деякі команди грали з FIA, сподіваючись, що FIA в останній момент збільшить мінімальну вагу [ще більше].

 

«Але це було б абсолютно несправедливо, тому що під час проекту ми прийняли деякі рішення щодо складності, також пов’язані з вагою, і ми зробили свій вибір. І ви знаєте, що світ Формули 1 такий, що всі намагаються грати ігри».

 

Вассьор вважає, що більшість команд не досягла обмежень ваги не через суворі обмеження на 2022 рік, а скоріше через конструкторські рішення технічних департаментів.

 

«Було кристально ясно, що ціль ваги була повністю досяжною, бо ми не маємо зайвої ваги», – пояснив він.

 

«Якщо деякі інші команди не досягають ліміту ваги, це тому, що вони обрали інші варіанти, можливо, з деякими іншими перевагами, але з зайвою вагою».

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

Джерело: Motorsport.com

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Леклер впевнено виграв кваліфікацію

Гонщик Ferrari Шарль Леклер став найкращим в Барселоні, де відбувається Гран Прі...

Детальніше

Мер Нью-Йорка запросив Формулу 1

Керівник Liberty Media Грег Маффей повідомив, що нещодавно обраний мер Нью-Йорка Ерік Адамс...

Детальніше