Автоспорт

«Кубок Чайки»: Закриття кільцевого сезону з сюрпризом

Дата: 23 Жовтня 2019
Автор: Редакція

Найближчої неділі, 27 жовтня, Автодром «Чайка» не просто прийме заключний 3-й етап однойменного кубка. Він буде приурочений до Дня Автомобіліста та на цю гонку традиційно запрошені ветерани українського автоспорту. Однак можливість поспілкуватися з ними стане не найголовнішим подарунком для вболівальників!

Не будемо «томити» і змушувати дочитати наш анонс до кінця. Головним сюрпризом для будь-якого любителя «кільця» стане гонка ветеранів. Після фінішу Фіналу «Кубка Чайки», який назве імена його власників і призерів, пілоти сучасності позичать машини своїм попередникам (а для багатьох з них і кумирам), щоб ті «згадали молодість». А між тим, сам Фінал «Кубка Чайки» обіцяє чимало боротьба на трасі і своєї інтриги. І справа тут ось в чому.

Як й в регулярному Чемпіонаті України з кільцевих гонок UTC, в даному випадку зароблені пілотами очки перемножаться на підвищувальний коефіцієнт 1,5. І тут існує пікантний нюанс.

У більшості класів на двох попередніх етапах «Кубка Чайки» не збирався необхідно мінімальний кворум в 5 учасників. Тому організаторами було прийнято рішення ввести понижуючі коефіцієнти.

За трьох учасників, а саме стільки брало участь в заліках «Турінг» і «Супер Турінг» на кожному етапі, цей коефіцієнт становив 0,6. Він означав, що замість 20 очок за перше місце переможець отримував 12, другий замість 15 – 9 і третій не 12, а 7,2.

Таким чином, навіть впевнено перемігши в двох етапах «Кубка Чайки», Сергій Юнашев зібрав лише 24 очка. Якщо залік «Турінг» нарахує на Фіналі п’ять машин (а швидше за все так й буде), то перемога в ньому принесе відразу 30 балів!

А це означає, що при проблемах у «Юнги» і перемозі на 3-му етапі, той же Вадим Конончук може стати Володарем «Кубка Чайки» і це за виступу лише на одному Фіналі! Хтось скаже, що це не зовсім справедливо, проте така логіка спортивної «арифметики». Але все ж будемо сподіватися, що доля підсумків «Кубка Чайки» вирішиться на трасі, а не «завдяки» відмовам техніки …

Також не можна забувати й про те, що, як і в випадку з Чемпіонатом України, підсумки цієї національної серії підбиватимуться з відкиданням одного гіршого результату для кожного з пілотів.

Загалом, як то кажуть, математичних варіантів в реалії предостатньо. Тим більш інтригуючим стане Фінал «Кубка Чайки», і на ньому вболівальники можуть сміливо очікувати напружену і безкомпромісну боротьбу на трасі. Поки ж озвучимо турнірну ситуацію після двох етапів.

Як вже було сказано, в заліку «Турінг» на старт виходило тільки по три пілоти, причому із завидною постійністю всі троє були представниками однієї команди – SDrive.

Позаду Юнашева йдуть два його напарника – Сергій Бєляєв та Владислав Сінані. Причому обидва по разу фінішували 2-м і 3-м, тим самим на сьогодні зібравши однакову кількість очок – по 16,2. Ситуація в найпотужнішому заліку «Супер Турінг» аналогічна.

З двома перемогами і 24 очками в ньому лідирує Костянтин Гуцул, який виступає на Honda S2000, що також несе на своїх «бортах» логотипи Центру підготовки водіїв і однойменної команди SDrive.

Позаду Костянтина з 16,2 очками за третє і друге місця йде Олег Сокірба. Пілот «зарядженого» в Filin Motorsport BMW випереджає Євгена Рахмайлова і Вадима Кушніра, що виходили на старт один раз і зібрали 9 і 7,2 очок відповідно.

Клас «8с», який проводиться виключно в рамках «Кубка Чайки», зібрався тільки на 2-му етапі. Відповідно «турнірне становище» в ньому відповідає фінішу тієї гонки.

Переміг в ній засновник і керівник SDrive Андрій Бондар, який стартує в кільцевих гонках раз на декілька років.

Він випередив ветерана українського «кільця» і в минулому Чемпіона України Сергія Бородіна, а також свого ж вихованця Олега Грицая, для якого 2-й етап «Кубка Чайки» став дебютом в кільцевих гонках. Відповідно в активі цього тріо 12, 9 і 7,2 залікові бали.

Зовсім інакше складається картина в «У-1600».

На 1-му етапі в цьому заліку зібралося четверо, для яких понижуючий коефіцієнт склав 0,8. Проте вже у 2-му раунді «Кубка Чайки» такий коефіцієнт в цьому заліку не знадобився, так як на старт вийшло 5 машин.

В обох етапах більш ніж впевнено переміг пілот Sport Car Service Антон Поляничко, зібравши 36 очок.

Аналогічно обидва рази «твердо» другим фінішував Руслан Сєров і його актив на сьогодні становить 27 балів. З третім і четвертими місцями далі розташовується Павло Мар’яненко, що зібрав 19,6 очка.

За другим пілотом Sport Car Service йдуть Вадим Євтушенко, Максим Волинець та Олександр Кузьменко, що стартували один раз та їхні активи яких відповідно 12 й по 8 балів.

Тут потрібно уточнити, що для трьох останніх всі очки, які вони зароблять на Фіналі «Кубка Чайки», підуть в їхню скарбничку, тоді як у трьох лідерів один гірший результат потрібно буде відкидати при підведенні підсумків.

Вся ця арифметика напевно додасть інтриги – тим цікавіше і непередбачуваною буде не тільки сама гонка, але і підведення підсумків всього «Кубка Чайки».

Розклад його Фіналу має бути звичним: тренування з 10.45, кваліфікація о 12.30 і старт о 14.00. Вхід на трасу традиційно безкоштовний, так само як і місця на трибунах.

Однак з урахуванням заявленої гонки ветеранів можливі зміни, так що уболівальникам краще буде приїхати на Автодром «Чайка» з запасом часу. А власне, чому ні ?!

Прогноз погоди як і раніше обіцяє близько 15 градусів тепла, стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад, отримавши зайву годину сну, і, головне, паддок крім пілотів сучасності буде наповнений ветеранами українського автоспорту!

 

Здається, знайдеться чимало уболівальників, хто захотів би взяти автограф, сфотографуватися і може навіть поспілкуватися з такими людьми як Олексій Варавін і Олександр Медведченко, Юрій Сєров і Віктор Поворов, Юрій Бомбардеров і Анатолій Родівілов, Леонід Протасов і Леонід Леонов … Не кажучи вже про те , щоб побачити багатьох з них знову на трасі!

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків

Фото Євгена Сокура і автора

 

 

Турнірне становище в «Кубку Чайки» після двох етапів.

У таблицях вказано місце і зароблені за нього очки на етапі з урахуванням знижувальних коефіцієнтів.

Клас «Супер Турінг»

Місце ім’я пілота 1 етап 2 етап сума

1 Гуцул Костянтин 1-12 1-12 24

2 Сокирба Олег 3-7,2 2-9 16,2

3 Рахмайлов Євген 2-9 нс 9

4 Кушнір Вадим нс 3-7,2 7,2

 

Клас «Турінг»

Місце ім’я пілота 1 етап 2 етап сума

1 Юнашев Сергій 1-12 1-12 24

2 Сінані Владислав 3-7,2 2-9 16,2

3 Бєляєв Сергій 2-9 3-7,2 16,2

 

Клас «У -1600»

Місце ім’я пілота 1 етап 2 етап сума

1 Поляничко Антон 1-16 1-20 36

2 Сєров Руслан 2-12 2-15 27

3 Мар’яненко Павло 3-9,6 4-10 19,6

4 Євтушенко Вадим нс 3-12 12

5 Кузьменко Олександр 4-8 нс 8

6 Волинець Максим нс 5-8 8

 

Клас «8с»

Місце ім’я пілота 1 етап 2 етап сума

1 Бондар Андрій нс 12 12

2 Бородін Сергій нс 9 9

3 Грицай Олег нс 7,2 7,2

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Райкконен вирішив повернутись в гонки

Кімі Райкконен вперше з’явиться в гонках після завершення кар’єри у Формулі 1, й у серпні...

Детальніше

Гран Прі Монако: топ-5 сюжетних ліній 2022 року

Друга черга здвоєних етапів цьогорічного сезону відбудеться цими вихідними на знаковому...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше