Автоспорт

Чому Леклера не оштрафували за «зважування» в Монако?

Дата: 28 Травня 2022
Автор: Редакція

Шарль Леклер уникнув потенційного штрафу на Гран Прі Монако за проїзд повз ваги в кваліфікації завдяки швидкій реакції його команди Ferrari.

 

Наприкінці другого сегмента кваліфікації гонщика Скудерії закликали для перевірки на вагах, але він не побачив сигналу і поїхав далі по піт-лейн.

 

Якби він заїхав у бокси Ferrari та механіки попрацювали над болідом, навіть просто помінявши шини, цього було б достатньо для штрафу за порушення правил.

 

Однак у команді швидко помітили, що запит на ваги було пропущено, і негайно наказали майбутньому поул-сіттеру зупинитися.

 

Потім механіки вибігли на піт-лейн, щоб відштовхати болід назад для перевірки, яка пройшла без проблем.

 

Леклер зізнався, що зупинка була повністю запропонована його командою Ferrari, оскільки він не помітив знак «стоп» і насправді навіть не знає, де він був.

 

«Тут дуже складно, бо ми потрапляємо в бокси, і я насправді навіть не знаю, де знаходиться панель, праворуч чи ліворуч, – сказав він. – Але це дуже далеко, праворуч чи ліворуч, тому ви не дивитесь в цьому напрямку».

 

«Насправді, я взагалі не бачив, що мене викликали на ваги. Але, на моє щастя, команда побачила сигнал і просто сказала мені зупинитися, і вони відштовхали мене назад. Послідовність була інша, але ми знову вийшли з цієї складної ситуації».

 

Правила Формули 1 досить суворі, коли справа доходить до того, що гонщики пропускають ваги, а замість цього команди працюють над болідами.

 

На Гран Прі Баку 2019 року П’єру Гаслі довелося стартувати з піт-лейну після того, як він пропустив вагову перевірку на практиці, а його тодішня команда Red Bull працювала над його болідом – у той час як те ж саме сталося із Серхіо Пересом на Гран Прі США того ж року.

 

Правила Формули 1 чітко вказують на те, що пропустити ваги й уникнути штрафів можна лише в тому випадку, якщо команди негайно відреагують на помилку своїх гонщиків.

 

Стаття 35.1 b) стверджує: «Ситуація, коли будь-який гонщик, який не зупинився на пропозицію це зробити, а потім не повернув болід до боксів FIA, або якщо робота була виконана на машині до того, як її повернули в бокси FIA, буде передана стюардам».

 

Пізніше в регламенті було зазначено, що покарання за порушення можуть бути досить суворими.

 

«У разі будь-якого порушення цих положень щодо зважування болідів, стюарди можуть перемістити гонщика на кількість позицій на старті, яку вони вважають за доцільне, або дискваліфікувати його зі спринтерської сесії чи гонки», – йдеться в документі.

 

 

Порятунок Леклера – це не перший випадок, коли гонщикам доводилося покладатися на дії своїх команд, щоб врятувати їх від пенальті за пропущене зважування.

 

Складна схема піт-лейну Монако не дозволяє гонщикам бачити знак вагів, а Леклер, Серхіо Перес і Ніко Хюлькенберг пропустили його під час кваліфікації ще у 2019 році.

 

За подібних обставин інциденти були негайно помічені їхніми командами, і їх повернули для перевірки до того, як були проведені будь-які роботи з машиною.

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

 

Джерело: Motorsport.com

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше

Формула 1 засудила проросійські висловлювання Берні Екклстоуна

Формула 1 заявила, що коментарі, зроблені колишнім керівником Ф1 Берні Екклстоуном на захист...

Детальніше

Гаслі продовжив контракт із AlphaTauri на 2023 рік

Команда  AlphaTauri підтвердила продовження контракту П’єра Гаслі на наступний сезон Формули...

Детальніше