Автоспорт

Мазепин потрапив під санкції ЄС

Дата: 9 Березня 2022
Автор: Редакція

Колишній гонщик Формули 1 Микита Мазепин та його батько Дмитро були додані до переліку високопоставлених росіян, які підпадають під санкції Європейського Союзу.

 

Останні доповнення опублікувала Рада Європейського Союзу в середу.

 

Ця новина з’явилася невдовзі після того, як Мазепин повідомив ЗМІ, що ні він, ні його батько не підпадають під санкції, і, отже, це не може бути використано як причина для команди Haas F1 розірвати його контракт та спонсорську угоду із «Уралкалієм».

 

На онлайн-конференції в середу Мазепин пояснив, що його звільнення 4 березня стало несподіванкою, оскільки керівник команди Гюнтер Штайнер не дав йому жодних вказівок.

 

Він сказав, що погодився підписати документ, підготовлений FIA та який дозволяє гонщикам з Росії змагатися під нейтральним прапором.

 

«Я дав беззастережну згоду на це рішення, коли воно було підготовлено WMSC», – сказав він.

 

«Отже, рішення Haas не ґрунтувалося ні на жодній директиві керівного органу спорту, ні на жодних санкціях, накладених проти мене чи мого батька, чи його компанії».

 

Однак за кілька годин Мазепин потрапив й став 732-м росіянином, який знаходяться під санкціями ЄС, тоді як його батько був під номером 723.

 

Пояснюючи рішення, у ЄС зазначили, що як глава «Уралкалію» Мазепин-старший «бере участь у секторах економіки, які забезпечують значне джерело доходів уряду Російської Федерації, який відповідає за анексію Криму та дестабілізацію України».

 

Також у документі є посилання на той факт, що разом із 36 іншими бізнесменами він зустрівся з Володимиром Путіним 24 лютого, в день початку російського вторгнення в Україну, щоб обговорити його ймовірні наслідки.

 

ЄС зазначає, що «той факт, що його запросили на цю зустріч, свідчить про те, що він є членом найближчого оточення Володимира Путіна і що він підтримує або впроваджує дії чи політику, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також стабільності та безпеки в Україні».

 

«Це також свідчить про те, що він є одним із провідних бізнесменів, задіяних у секторах економіки, що забезпечує значне джерело доходів уряду Росії, відповідального за анексію Криму та дестабілізацію України».

 

Стосовно Микити Мазепина, у ЄС відзначили його скасовану участь у Формулі 1 й зазначили, що «він є фізичною особою, пов’язаною з провідним бізнесменом (його батьком), що займається економічними секторами, що забезпечує значне джерело доходу для уряду Російської Федерації, відповідального за анексію Криму та дестабілізацію України».

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Райкконен вирішив повернутись в гонки

Кімі Райкконен вперше з’явиться в гонках після завершення кар’єри у Формулі 1, й у серпні...

Детальніше

Гран Прі Монако: топ-5 сюжетних ліній 2022 року

Друга черга здвоєних етапів цьогорічного сезону відбудеться цими вихідними на знаковому...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше