Автоспорт

Mercedes залишиться у Формулі 1 до 2021 року

Дата: 12 Серпня 2020
Автор: Роман Галімон

Mercedes підпише новий контракт із Формулою 1, проте з можливістю виходу через рік.

 

Mercedes залишиться у Формулі 1 принаймні до кінця 2021 року. Про це повідомило видання F1-Insider.com із посиланням на надійне джерело. Компанія має незабаром підписати нову Угоду Згоди (Concorde Agreement) на період із 2021 року.

 

Однак у Штутгарті все ж поки не визначились з майбутнім команди з Бреклі у довгостроковій перспективі. Тому Mercedes планує підписати Угоду з можливістю розриву контракту наприкінці 2021 року без сплати штрафів.
Зазвичай команди гарантують свою присутність у Ф1 на п’ять років й вразі розриву контракту, виходу з чемпіонату або продажі колективу мають сплатити серйозні «відступні».

 

Проте враховуючи, що у 2022 році зміниться технічний регламент, це потребуватиме додаткових інвестицій у болід та команду, тоді як сезону-2021 можна проїхати майже без  будь-яких серйозних інвестицій.

 

Крім того, з 2021 року буде введено обмеження бюджетів до 145 мільйонів євро теж впливатиме на важливість ефективності команди. Адже для досягнення свого чинного положення у Ф1, Mercedes зробив багато інвестицій перед стартом ери гібридних моторів.

 

Отже у 2022 році разом виникає багато умов, які зможуть зупинити панування «срібних стріл» на трасах Ф1. Й питання в тому, чи зможуть вони повторити свій успіх в епоху обмеженості бюджетів та зміненого регламенту?
Незалежність команди Ф1

Керівник команди Mercedes Тото Вольфф неодноразово заявляв, що хоче зробити колектив абсолютно незалежним від грошей Dailmler. Австрієць, як акціонер команди, в першу чергу зацікавлений в цьому сам.

 

Проте для фінансової незалежності потрібно мати гарну підтримку від інших спонсорів та отримувати призові від Ф1. Зарплата ж гонщиків при цьому все ж буде виведена у окрему статтю видатків німецького концерну.

 

Однак, як з’ясувалось у Сільверстоуні, саме призові поки стали на заваді підписанню нової Угоди Згоди. У команді Mercedes зазначили, що відповідно до нового розподілу доходів між командами, який до речі має допомогти меншим командам стати конкурентнішими, стайня з Бреклі отримуватиме призові, які не відповідатимуть їхньому внеску.
«Зрозуміло, що цей процес включає всі десять команд, FIA і FOM, – сказав на п’ятничній прес-конференції Гран Прі 70-річчя Ф1 керівник команди Тото Вольфф. – Ми поважаємо позицію кожного, їхні точки зору та власні інтереси.

 

Ми в Mercedes ясно дали зрозуміти, що підтримуємо прагнення до більш рівного розподілу призових. Підхід, при якому успіх винагороджується і домогтися його може кожен, нам до душі.

 

При цьому ми самі, я б сказав, станемо головною жертвою в плані втрати призових. Ferrari збереже найвигідніші позиції, а Red Bull, ясна річ, зможе збалансувати все через AlphaTauri. У нас нові правила вдарять найсильніше.

 

У мене є відчуття, що Mercedes за останні роки внесла в спорт вельми серйозний внесок. Ми не тільки були швидкі на трасах – саме у нас виступає гонщик, який найвідоміший в світі.

 

У нас є відчуття, що поки в цих переговорах до нас ставляться не так. як слід було б. Тому залишається кілька відкритих питань – правових, комерційних і спортивних. Наша точка зору така, що я не готовий підписати Угоду Згоди».

 

Можливо саме ці слова активізували перемовини між Mercedes та Формулою 1, де хочуть якнайшвидше укласти контракти з усіма командами. Проте чи не приведуть такі поступки до проблем у чемпіонаті роком пізніше, коли Mercedes вирішить залишити Ф1? Згадати DTM?

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

McLaren готова розірвати угоду Ріккардо заради Піастрі

Команда Формули 1 McLaren офіційно повідомила Даніеля Ріккардо, що наступного року має намір...

Детальніше

Ferrari пояснила суперечливу стратегію Леклера в Угорщині

Команда Ferrari пояснила, чому перевела Шарля Леклера на шини Hard під час гонки Гран Прі...

Детальніше

Алонсо переходить до Aston Martin з 2023 року

Фернандо Алонсо приєднався до Aston Martin, підписавши багаторічну угоду з командою Формули 1 з 2023...

Детальніше