Автоспорт

Сім команд засудили угоду FIA з Ferrari

Дата: 4 Березня 2020
Автор: Роман Галімон

Більшість команд Формули 1, окрім Alfa Romeo й Haas, випустили спільний офіційний прес-реліз із засудженням угоди FIA та Ferrari.

 

Команди Формули 1 Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, AlphaTauri, Racing Point і Williams виступили з офіційним засудженням угоди, яка було досягнуто між Farrari і FIA. У документі говориться, що ця угода викликала «подив й шок».

 

Зокрема в заяві сказано:

 

«Міжнародний спортивний регулятор несе відповідальність та має діяти з найвищими стандартами управління, доброчесності та прозорості.

 

Після місяців розслідувань, проведених FIA лише після запитів, піднятих іншими командами, ми рішуче виступаємо проти того, щоб FIA укладала конфіденційну угоду з Ferrari щодо узгодження цього питання.

 

Тому ми публічно заявляємо про наше спільне зобов’язання продовжувати повне та належне розкриття цього питання, щоб наш спорт ставився до всіх конкурентів справедливо та рівномірно. Ми робимо це від імені вболівальників, учасників та зацікавлених сторін Формули 1.

 

Крім того, ми залишаємо за собою право вимагати судового відшкодування в межах належного процесу FIA та перед компетентними судами».

 

Не підписали заяву тільки команди, що використовують двигуни з Маранелло: це Alfa Romeo, Haas і власне Ferrari.

 

Скандал виник через публікацію FIA свого оголошення, в якому говорилося про завершення розслідування щодо законності силових установок Ferrari. Проте результати розслідування за домовленостями сторін стали засекречені, а Скудерія офіційно не понесла жодного покарання.

 

Хоча, наслідками для Ferrari стала зміна конструкції двигуна на 2020 рік, який став менш потужнішим, та інвестування програм FIA за власні кошти, про розміри яких теж нічого невідомо.

 

Були припущення, що FIA отримала інформацію про невідповідність двигунів Ferrari 2019 року з джерел, які не могли бути представлені в суді, якби такий процес розпочався проти італійської команди. Тому й була досягнута угода, яка була засекречена.

 

Проте інші команди Ф1, які можуть претендувати на призові Ferrari у випадку її дискваліфікації з чемпіонату-2019, вирішили на цьому не зупинятися.

 

Ініціативу при цьому взяв керівник Mercedes Тото Вольфф, якому Ferrari (за чутками) ветувала входження в керівництво Формулою 1, куди він збирався піти після можливого закриття команди Mercedes.

 

Таким чином, хоча FIA хотіла закрити питання «легальності» двигунів Ferrari 2019 року своїм коротким прес-релізом, здається, тепер проблема може постати ще гостріше. І вона може загостритись, якщо червоні боліди не зможуть показувати гарних результатів на перших Гран Прі сезону Ф1 2020 року.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше

Формула 1 засудила проросійські висловлювання Берні Екклстоуна

Формула 1 заявила, що коментарі, зроблені колишнім керівником Ф1 Берні Екклстоуном на захист...

Детальніше

Гаслі продовжив контракт із AlphaTauri на 2023 рік

Команда  AlphaTauri підтвердила продовження контракту П’єра Гаслі на наступний сезон Формули...

Детальніше