Автоспорт

Бюджети команд Ф1 знову скорочені

Дата: 23 Травня 2020
Автор: Редакція

Керівництво Формули 1 разом із FIA та командами домовились про чергове зменшення лімітів на бюджети виступів у чемпіонаті.

 

Як повідомило видання Motorsport.com, після декількох раундів переговорів між FIA, керівництвом Формули 1 й командами були погоджені пропозиції, покликані підвищити видовищність гонок та скоротити витрати команд.

 

Учасники переговорів затвердили нові правила за підсумками електронного голосування.

 

Одним із ключових моментів нового регламенту стане обмеження з майбутнього року бюджетів команд до 145 млн. доларів. Раніше команди домовились про ліміт у 175 млн. доларів.

 

Другою важливою зміною буде запровадження правил доопрацювання аеродинаміки та принцип відкритості при виробництві деяких вузлів.
При цьому, ще нещодавно між Ferrari та McLaren розгорнулась дискусія щодо стелі бюджету, яка мала бути запроваджена з наступного сезону.

 

Зокрема, McLaren пропонувала встановити 100 млн. доларів, а Скудерія – 145 млн.

 

Тепер, зрозуміло, що команди змогли знайти компроміс. Проте, й Ferrari теж довелося поступитися: з 2022 року ліміт має все ж опуститься до 140 млн, а ще через рік – до 135 млн.

 

Крім того, була схвалена принципово нова схема роботи з аеродинамікою: команди, чиї результати будуть гіршими за суперників, отримають додатковий час на роботу в аеродинамічному тунелі і системах обчислювальної гідродинаміки (CFD).
Також набере чинності вже озвучений принцип відкритості (open source), коли певні вузли та деталі зможе виробляти будь-який охочий за готовими кресленнями.

 

Слідом за командами нові пропозиції має затвердити Всесвітня ради FIA, але це лише формальність. Голосування теж відбудеться в електронному форматі вже наступного тижня.

 

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

McLaren готова розірвати угоду Ріккардо заради Піастрі

Команда Формули 1 McLaren офіційно повідомила Даніеля Ріккардо, що наступного року має намір...

Детальніше

Ferrari пояснила суперечливу стратегію Леклера в Угорщині

Команда Ferrari пояснила, чому перевела Шарля Леклера на шини Hard під час гонки Гран Прі...

Детальніше

Алонсо переходить до Aston Martin з 2023 року

Фернандо Алонсо приєднався до Aston Martin, підписавши багаторічну угоду з командою Формули 1 з 2023...

Детальніше