Автоспорт

Дакар-2020, Етап 3: Honda нанесла удар KTM

Дата: 7 Січня 2020
Автор: Роман Галімон

Гонщик Honda Рікі Брабек безапеляційно виграв третій етап «Дакара» в Саудівській Аварії та приніс японському виробнику першу перемогу в цьогорічному марафоні.

Найбільшу поки спецділянку у 427 км знову починали мотоциклісти й першим на «кільцеву» трасу між Неомом та Неомом пішов переможець другого етапу Росс Бранч. Проте проблема полягала в тому, що він отримав дорожню книгу лише за кілька хвилин до старту й перед ним не було накатаної дороги. Вже на 88 км спецділянки Бранч отримав травму плеча й на деякий час зупинився. На 325 км етапу він вже програвав лідеру 39 хвилин.

 

 Читайте також:

 

Перед останньою частиною етапу Бранч сказав: «Мені трохи не пощастило і я впав на 88 км. Я трохи занадто широко увійшов, а там була скеля, яку я вдарив своїм заднім колесом. Це викинуло мене з байку. Я відчуваю себе трохи побитим, але це, напевно, гонка. Я зараз просто намагаюся закінчити ділянку».

 

А в лідери майже одразу вийшов Брабек, який зміг пройти з найкращим часом всі відрізки етапу. Цікаво, що на середині етапу у топ-3 увійшли три гонщики Honda.

 

На 250 км Брабек почав відриватися і за ним зміг втриматися лише Тобі Прайс, який від другої до четвертої СД тримався четвертим за тріо Honda. Однак, на останніх кілометрах Прайс «загубився» та одразу програв 35 хвилин.

 

В цей же час лідери заліку Пабло Кінтанілья та Сем Сандерленд втратили багато часу. Вони поступово програвали лідеру гонку багато часу. Чилієць та англієць на фінальній стадії етапу відставали на 21 й 22 хвилини від лідера! На фініші втрати виявились ще більшими: Кінтанілья програв 24 хв 18 с. та фінішував 7-м, а Прайс з відставанням 35 хвилин став 12-м на етапі.

 

Цікаво, що на останніх двох ділянках ще один гонщик Honda Хосе Ігнасіо Корнехо Флорімо почав набирати темп та майже з десятої позиції на етапі вийшов на другу, хоча в підсумку відстав на 9 хв. 39 с від лідера.

 

Третім на етапі фінішував Хоанн Барреда Борт, який теж виграв від того, що багато гонщиків «загубились» на останньому відрізку. Гонщик Honda програв 13 хв лідеру.

Загальний залік теж суттєво змінився і його очолили ті ж гонщики, що увійшли до топ-3 етапу. Проте їхні суперники поки відстали не так вже й далеко та ще можуть відігратись.

 

Були на третьому етапі й втрати серед учасників. Гонщик Yamaha Адріен ван Беверен втратив контроль над мотоциклом вже на третьому кілометрі етапу та через сильне забиття був евакуйований до медичного центру.

 

Другий гонщик Yamaha Ксав’є де Сультре, прибув до біваку з жахливою травмою правого зап’ястя. Він зміг фінішувати 21-м на етапі та поки залишається 11-м в заліку. Але поки це сильний удар по команді Yamaha.

 

Але справжній бійцівський дух продемонстрував Пабло Гонсалес, у якого на 30-му кілометрі відмовив двигун байку Hero. Він був транспортований в бівуак, де команда змогла його реанімувати після шести годин. Тепер він продовжить гонку зі штрафом. Це справжній дух «Дакара».

 

Pos. Rider Bike Time/Gap
1 United States Ricky Brabec Honda 11h17m56s
2 Chile Jose Ignacio Cornejo Honda 15m02s
3 Spain Joan Barreda Honda 15m14s
4 Argentina Kevin Benavides Honda 16m12s
5 Austria Matthias Walkner KTM 17m56s
6 Argentina Luciano Benavides KTM 19m44s
7 Chile Pablo Quintanilla Husqvarna 21m25s
8 United Kingdom Sam Sunderland KTM 34m38s
9 Australia Toby Price KTM 38m23s
10 France Xavier de Soultrait Yamaha 54m00s

 

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Британії: Сайнс виграв свою першу гонку Ф1

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу перемогу в Формулі 1 й сталось це на Гран Прі...

Детальніше

Гран Прі Британії: Сайнс виграв дощову й першу кваліфікацію

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу в кар’єрі Формули 1 поул-позицію й сталося це на...

Детальніше

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше