Автоспорт

У Формулі 1 можуть зникнути моторхоуми

Дата: 9 Лютого 2020
Автор: Роман Галімон

Керівництво Формули 1 розглядає можливість відмови від моторхоумів, які команди привозять на європейські Гран Прі.

 

«Будинки на колесах» вже давно перетворились на «палаци на колесах» і  стали важливою складовою іміджу команди та Ф1. Туди запрошують гостей та спонсорів, а гонщики можуть перепочити там всередині у своїх кімнатах.

 

Проте все може змінитися, якщо власники Ф1 вирішать створити на трасах, які приймають етапи Гран Прі, обов’язкові споруди, що й будуть виконувати роль моторхоумів.

 

До речі, на заокеанських етапах команди так й роблять, бо там їм надаються так звані стаціонарні будинки. В Європі ж команди встигають перевозити ці домівки вантажівками, й на думку керівників Ф1 при цьому в атмосферу виділяється занадто багато викидів.

 

Виконавчий директор Ф1 Росс Брон розповів, що зараз серія вивчає загальну логістику пересування всіх команди, й моторхоумів зокрема.

 

«Мої підлеглі активно вивчають наявні можливості з використання ефективніших видів транспорту, – розповів Брон журналістам. – Наприклад, можна більш активно використовувати перевезення водою, адже в цьому випадку природі наноситься менша шкода. Ми ретельно вивчаємо логістику, щоб знизити такі викиди.

 

До того ж, є моторхоуми. Ось дивіться: на 15-ти гонках команди користуються тим, що приготовлено для них на місцях – і ніхто особливо не скаржиться. Але потім, наприклад, в Монцу всі везуть ці палаци, для яких потрібно безліч вантажівок. Тому в майбутньому ми хотіли б бачити конструкції, які будуть простіше в плані перевезення і не зажадають таких витрат, пов’язаних із забрудненням повітря».

 

Раніше у нових власників Ф1 була ідея проводити етапи Ф1 за часовими поясами, аби не було стрибків з Європи до Канади, а потім назад в Європу. Проте зараз про упорядкування етапів ніхто не говорить.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Райкконен вирішив повернутись в гонки

Кімі Райкконен вперше з’явиться в гонках після завершення кар’єри у Формулі 1, й у серпні...

Детальніше

Гран Прі Монако: топ-5 сюжетних ліній 2022 року

Друга черга здвоєних етапів цьогорічного сезону відбудеться цими вихідними на знаковому...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше