Автоспорт

Гоночний директор Ф1 пояснив штраф Ферстаппена

Дата: 28 Жовтня 2019
Автор: Редакція

Пілот Red Bull Racing Макс Ферстаппен запитав через медіа про причини відсутності штрафу у Льюїса Хемілтона й йому відповів гоночний директор Ф1.

 

На старті Гран Прі Мексики Ферстаппен мав бути першим, проте отримав штраф у три місця через те, що не скинув швидкість під час вильоту Валттері Боттаса в кваліфікації.

Читайте також:

 

Нідерландець був розлючений тим, що він отримав штраф, а Хемілтон, який їхав попереду нього, уникнув покарання. Гоночний директор Ф1 Майкл Масі спробував розставити всі крапки по місцям.

 

«Режимом автомобіля безпеки – віртуального або реального, – а також режимом червоних прапорів керують люди в пункті управління гонкою, – пояснив Масі. – А інші звичні прапори – сфера відповідальності маршалів конкретного поста. Кожен пост укомплектований спеціальним пультом, де просто треба натиснути потрібну кнопку.

 

Коли машина Валттері вилетіла з траси, вона перерубала провід, який веде до такого пульту. І людина, яка мала б натиснути на кнопку, могла тиснути на неї скільки завгодно – з нульовим результатом … »

 

Через це в машині Ферстаппена не спрацювала індикація й порушення не було зафіксовано в автоматичному режимі. Але маршали все ж вивісили реальний жовтий прапор й всі гонщики повинні були скорегувати свій темп.

 

«Між аварією Валттері та моментом, коли в цій точці траси з’явився Макс, минуло досить мало часу, – продовжив Масі. – Однак маршали показали прапор майже одразу. Варто віддати їм належне – вони зробили все дуже оперативно».

 

Проте у багатьох виникли й інші питання, зокрема чому з рішенням щодо Ферстаппена зволікала так довго. Керівник гонки пояснив, в пріоритеті був інцидент із Боттасом та стан його здоров’я, а вже потім розглянули питання порушення режиму «жовтих прапорів».

 

«Повернувшись на своє робоче місце, я приступив до аналізу наявних даних і вивчив дані про машини, які проїхали цією ділянкою траси після аварії Валттері. З Льюїсом питання відпало одразу: маршали оперативно показали прапор, але все ж до цього моменту Льюїс встиг проїхати повз – тому він не знаходився в зоні дії жовтих прапорів.

 

Себастьян й Макс були в цій зоні. Себастьян дуже відчутно скинув швидкість, з Максом все було складніше. Я вивчив відео, дані з датчиків, зібрав разом різноманітну інформацію. Сказане ним на прес-конференції не мало значення. До моменту, коли він це сказав, я вже вивчив дані і відправив їх суддям».

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Британії: Сайнс виграв свою першу гонку Ф1

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу перемогу в Формулі 1 й сталось це на Гран Прі...

Детальніше

Гран Прі Британії: Сайнс виграв дощову й першу кваліфікацію

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу в кар’єрі Формули 1 поул-позицію й сталося це на...

Детальніше

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше