Автоспорт

Гран Прі Сан-Паулу: Боттас виграв спринт після дискваліфікації Хемілтона

Дата: 13 Листопада 2021
Автор: Роман Галімон

Гонщик Mercedes Валттері Боттас допоміг команді та виграв спринтерську гонку Гран Прі Сан-Паулу, після того як Льюїс Хемілтон втратив поул через дискваліфікацію.

 

Одразу після п’ятничної кваліфікації на Гран Прі Сан-Паулу стало відомо, що до системи DRS на боліді Льюїса Хемілтона виникли питання, адже механізм не пройшов технічні перевірки FIA й заднє крило британця відкривалось на більше ніж 85 мм.

 

 

Цікаво, що цей факт ще на піт-лейн вирішив самотужки перевірити Макс Ферстаппен й торкнувся боліда суперника, який фактично вже перебував в режимі «закритого парку». За порушення спортивного регламенту на нідерландця був накладений штраф у 50 000 євро.

 

А ось для Хемілтона наслідки були більшими: його результат був дискваліфікований й гонщика відправлено в кінець стартової решітки спринтерської гонки.

 

Старт

Для спринту гонщики могли обирати будь-який компаунд гуму й більшість обрали Medium. Але у топ-10 Боттас, Гаслі, Сайнс та Окон обрали Soft.

 

Вибір для фіна був зрозумілий, адже він мав нав’язати боротьбу Ферстаппену.

 

Й вже на старті Боттас виходить вперед й очолює гонку. Більш того Сайнс також зміг в четвертому повороті випередити Ферстаппена, шини Medium якого просто не тримали трасу й нідерландець навіть виїхав за межі треку.

 

Тим не менш, в той час як Валттері почав «штампувати» швидкі кола, Макс все ж розігрів свою гуму й забрав друге місце у Карлоса на 5-му колі. За цей час Хемілтон встиг піднятися до 12-го місця.

 

В цей момент «десятка» виглядала так: Боттас, Ферстаппен, Сайнс, Перес, Леклер, Норріс, Гаслі, Окон, Феттель та Ріккардо.

 

На 8-му колі Хемілтон став 11-м (випередивши Алонсо) та почав пресингувати гонщиків попереду, особливо тих, хто стартував на Soft й почав втрачати зчеплення.

 

Проте лише на 13-му колі Льюїс зміг обійти Ріккардо, в той час як Ферстаппен почав скорочувати відставання від Боттаса, яке й без того було невеликим (1,3 с).

 

На 15-му колі Хемілтон обходить Феттеля та стає 9-м, але Ферстаппен вже входить у зону DRS Боттаса.

 

На 16-му британець випереджає Окона та стає 8-м, а Боттасу все ще вдається тримати оборону.

 

На 17-му Льюїс виходить на 7-му позицію, обігнавши Гаслі, а Макс вирішив трохи відступити, аби Soft Валттері зносився під кінець гонки.

 

На 20-му колі Хемілтон обходить Леклера (при цьому в 4-му повороті), а Боттасу вдається тримати Ферстаппена за межею DRS.

 

На фінальному колі британець зміг ще обігнати Норріса, а Ферстаппен так й не наздогнав лідера суботньої гонки. Таким чином, Боттас здобув поул Гран Прі Сан-Паулу.

 

Призові очки отримали лише Боттас (3), Ферстаппен (2) та Сайнс (1). А Хемілтон, який фінішував 5-м, отримає у недільній гонці штраф у 5 місць.

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Катару: Хемілтон виграв першу гонку Ф1 на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон виграв перший в історії Гран Прі Катару та зменшив відставання...

Детальніше

Ферстаппен та Боттас отримали штрафи на старті Гран Прі Катару

Макс Ферстаппен та Валттері Боттас втратять місця на стартовій решітці Гран Прі Катару...

Детальніше

Гран Прі Катару: Хемілтон здобув перший поул на Лосейл

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найшвидшим у кваліфікації Гран Прі Катару та здобув свій...

Детальніше