Автоспорт

Регламент Ф1 2021 року затверджений остаточно

Дата: 31 Жовтня 2019
Автор: Редакція

Технічний, спортивний та фінансовий регламенти Формули 1 для капітальної перебудови чемпіонату 2021 року остаточно затверджені.

 

Зацікавлені сторони Ф1 обговорювали питання регламент протягом місяців, і розбіжності призвели до того, що процес затягнувся з початкового терміну середини 2019 року до кінця жовтня.

 

Однак, вже у четвер регламент був ухвалений одноголосно Всесвітньою радою автоспорту FIA, й нові правила вже опубліковані.

 

Президент FIA Жан Тодт за допомогою відеозв’язку приєднався до генерального директора Ф1 Чейза Кері, спортивного директора Ф1 Росса Брауна та керівника FIA з технічних питань Ніколаса Томбазіса на спеціальній прес-конференції щодо публікації нових правил в Остіні в четвер вранці.

Кері назвав одностайне схвалення FIA «переломним моментом», а Тодт назвав регламент «головною зміною для утримання вершини автоспорту».

 

«Вперше ми звернулися до технічних, спортивних та фінансових аспектів усіх одразу», – додав Тодт.

 

«Регламенти 2021 року були дійсно спільними зусиллями, і я вважаю, що це було великим досягненням».

 

Варто додати, що FIA та Ф1 провели дослідження нового технічного регламенту, намагаючись створити боліди для обгону та аби вони виглядали більш «футуристичними».

Також зміни стосуються й розкладу гоночного вікенду та інших змагальних елементів, що буде прописано у новому спортивному регламенті.

 

Фінансова частина теж увійшла до нового регламенту FIA й вперше будуть запровадженні ліміти у бюджетах команд Ф1, які мають обмежити витрати на рівні 175 мільйонів доларів.

 

Проте за рамки бюджетів будуть винесені «зарплати та премії гонщикам» та «витрати на топ-персонал».

 

Ferrari була голосовим противником деяких аспектів нових правил та мала право вето на пункти, які були, на їхню думку, не в інтересах чемпіонату.

 

Бос команди Маттіа Бінотто минулими вихідними сказав виданню Autosport, що йому буде «соромно» користуватися цим правом, але Ferrari вирішить стосовно ветування «після публікації регламенту».

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Гран Прі Британії: Сайнс виграв свою першу гонку Ф1

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу перемогу в Формулі 1 й сталось це на Гран Прі...

Детальніше

Гран Прі Британії: Сайнс виграв дощову й першу кваліфікацію

Гонщик Ferrari Карлос Сайнс здобув свою першу в кар’єрі Формули 1 поул-позицію й сталося це на...

Детальніше

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше