Автоспорт

Вільньов назвав соціалізмом обмеження бюджетів Ф1

Дата: 7 Листопада 2019
Автор: Редакція

Чемпіон Ф1 1997 року Жак Вільньов розкритикував ідею обмеження бюджетів, яке має відбудитися за нового регламенту 2021 року.

 

Нещодавно був опублікований регламент Ф1, який почне діяти з 2021 року, та відповідно до якого передбачено встановлення лімітів на витрати команд у розмірі 175 млн. дол.

Читайте також:

 

Розробники нових правил вважають, що це зменшить розривм між командами, проте Вільньов не вірить, що невеликі команди захочуть щось змінювати.

 

«У чому ідея допомагати маленьким командам, які цього не заслуговують? – сказав Вільньов для видання Journal de Montreal. – Чи має право така організація, як Williams, їхати так само швидко, як Mercedes і Ferrari? Відповідь, очевидно, негативна.

 

Як на мене, це чистий соціалізм. Ф1 заслуговує кращого, ніж ось це. Така ситуація дозволить найбіднішим командам продовжувати наймати гонщиків, які платять за свої місця».

 

При цьому, Вільньов підкреслив, що не вірить у спроможність менших команд навіть досягнути лімітованих бюджетів, а великі команди, на його думку, зможуть витратити необмежені суми до введення нового регламенту.

 

«Тільки три топ-команди витратять 175 мільйонів. Решта не досягнуть цієї стелі. Топ-команди могли б витратити мільярд у 2020-му якби захотіли, щоб підготуватися до 2021 року», – зазначив він.

 

Як приклад, Вільньов знову навів команду Williams, в складі якої він виграв свій титул у 1997 році та до моторхоуму якої його не пускають через критику. Канадець вважає, що менеджмент, який керує бізнесом компанії Williams, цілком задоволений ситуацією, в якій знаходиться команда Ф1.

 

«Минулого року Williams поклала до своїх кишень близько 16 мільйонів доларів. Керівництво команди щасливе, її акціонери теж. Якщо вони зможуть отримати ще більше прибутку, вони будуть ще щасливішими. Якщо, скажімо, ви введете обмеження в розмірі 50 мільйонів доларів, Williams витратить тільки 20 мільйонів, щоб продовжувати залишатися в кінці пелотону», – вважає канадець.

 

Не подобаються Вільньову й боліди 2021 року, адже вони, на його думку, не створять більше боротьби на трасі.

 

«Нам все одно, чи стануть вони повільнішими. Все, що потрібно – розробити машини, якими важко керувати, – сказав Вільньов. – Швидкість не має нічого спільного з якістю гонок. Тепер боліди будуть важчими на 25 кг. Чим вони важче, тим вони стабільніші, тому це не допоможе. Нам потрібно шоу, де машини легкі, нервові. Цього не буде з новими правилами».

 

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Райкконен вирішив повернутись в гонки

Кімі Райкконен вперше з’явиться в гонках після завершення кар’єри у Формулі 1, й у серпні...

Детальніше

Гран Прі Монако: топ-5 сюжетних ліній 2022 року

Друга черга здвоєних етапів цьогорічного сезону відбудеться цими вихідними на знаковому...

Детальніше

Гран Прі Іспанії: Тріумф Red Bull Racing та фіаско Ferrari

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв Гран Прі Іспанії, де команда Ferrari зазнала майже...

Детальніше