Автоспорт

Ferrari сумнівається в неупередженості колишнього юриста Mercedes

Дата: 23 Червня 2022
Автор: Редакція

Керівник команди Ferrari Маттіа Бінотто сподівається, що FIA зможе вирішити занепокоєння та довести свою неупередженість щодо призначення колишнього юриста Mercedes на керівну посаду FIA.

 

Нещодавнє оголошення FIA про те, що Шайла-Енн Рао, колишня спеціальна радниця боса команди Mercedes Тото Вольффа, тимчасово обіймає посаду генерального секретаря зі спорту, викликало деяке занепокоєння серед команд.

 

Побоювання полягало в тому, що її попередній досвід роботи в команді Mercedes може призвести до більшого впливу німецького автовиробника у регламентних питаннях.

 

Бінотто був одним із перших скептиків щодо ситуації, сказавши на Гран Прі Азербайджану, що у нього є певні «занепокоєння» щодо призначення Рао.

 

Але занепокоєння посилилися на Гран Прі Канади після суперечливої технічної директиви, виданої FIA, спрямованої на позбавлення від «підстрибування», яка грала на користь команди Mercedes.

 

Існували підозри, що Рао зіграла ключову роль у швидкій реалізації директиви, в той час як у Mercedes змогли дуже швидко відреагувати і підготувати двоповерхове днище для свого боліда після появи директиви (наче вони знали про її появу).

 

 

Виступаючи після вихідних, коли директива була оскаржена на законних підставах, оскільки команди стверджували, що FIA не дотримувалася правильної процедури, Бінотто висказав сподівання, що керівний спортивний орган зможе вирішити його занепокоєння щодо впливу Рао.

 

«Це питання, яке мені також поставили в Баку на прес-конференції, і я можу лише повторити те, що я сказав тоді: це, безсумнівно, викликає занепокоєння», – сказав він.

 

«Але я також повністю довіряю FIA, що вони доведуть, що вона, очевидно, професіонал, вона юрист і має чесність».

 

«Я впевнений у майбутньому, що мої побоювання безпідставні».

 

Бінотто не хотів підживлювати будь-які теорії змови про те, що Рао повідомила Mercedes про впровадження директиви, але зазначив, що Ferrari не змогла б відреагувати так швидко, як її конкурент.

 

«Тото сказав, що вони зробили це за ніч», – сказав він.

 

«Я можу сказати, що Ferrari не зможе це зробити. І, безсумнівно, я здивований, що команда настільки сильна, щоб зробити це за одну ніч. Можливо, ми можемо довіряти лише тому, що він говорить…»

 

Ferrari – не єдина команда, яка ставить під сумнів, наскільки швидко Mercedes змогла адаптувати болід без впевненості у появі директиви.

 

Радник Red Bull з автоспорту Гельмут Марко сказав, що його команда була здивована тим, що Mercedes розробила днище лише через день після того, як йому повідомили, що воно легальне.

 

«Ми були дуже здивовані, побачивши це двоповерхове днище», – сказав Марко для Motorsport.com.

 

«Було зрозуміло, що після виходу технічної директиви не вистачило часу для виготовлення такої частини».

 

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що Mercedes раніше дізналась про рішення FIA, Марко відповів: «Інакше ви не зможете пояснити, що сталося».

 

Однак Red Bull не хотів втягуватися в суперечки щодо призначення Рао.

 

На запитання, чи є у команди занепокоєння з цього приводу, бос команди Red Bull Крістіан Хорнер відповів: «Я б хотів не коментувати це».

 

 

Однак не всі команди були настільки стурбовані позицією Рао. Наприклад, керівник Alpine Отмар Сафнауер вважає, що її досвід у Mercedes не обов’язково є поганим показником.

 

«Вона раніше вже працювала у FIA, тому я думаю, що це добре для неї також отримати командний досвід, – сказав він. – Це завжди добре, якщо у вас є подвійний досвід.

 

«Так, мене це не хвилює. Я думаю, що вона юрист. Я думаю, що вона дає присягу бути чесною і надійною. Тому я думаю, що проблем немає».

 

До речі, раніше Вольфф сказав, що поведінка команд Ф1 «жалюгідна» і «нещира».

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.

Джерело: Motorsport.com

Поділитися
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Топ-5 висновків із п’ятничних практик на Гран Прі Британії

Гран Прі Британії почався зі справжньої британської погоди у першій практиці, але небо...

Детальніше

Формула 1 засудила проросійські висловлювання Берні Екклстоуна

Формула 1 заявила, що коментарі, зроблені колишнім керівником Ф1 Берні Екклстоуном на захист...

Детальніше

Гаслі продовжив контракт із AlphaTauri на 2023 рік

Команда  AlphaTauri підтвердила продовження контракту П’єра Гаслі на наступний сезон Формули...

Детальніше